امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37475
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 90
محمدمهدی بحرالعلوم استاد حفظ قرآن کریم در دومین روز همایش جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن طی سخنانی با اشاره به اینکه باید تعریف صحیحی از جلسات سنتی ...

محمدمهدی بحرالعلوم استاد حفظ قرآن کریم در دومین روز همایش جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن طی سخنانی با اشاره به اینکه باید تعریف صحیحی از جلسات سنتی داشته باشیم گفت: یکی از خصوصیات مهم جلسات سنتی رایگان بودن و برگزاری دائمی آنها است.

وی با اشاره به نتایج گفت‌وگوهای تخصصی در کمیسیون‌های همایش طی این دو روز افزود: تعریف حافظ قرآن در این طرح مصوب شد که بر این اساس حفظ قرآن به معنای به ذهن‌سپاری آیات قرآن با خواندن مکرر آن و همراه با پذیرش و عمل به مضامین الهی است.

بحرالعلوم اساس حفظ را توجه به خواندن و تکرار آیات عنوان کرد و افزود: اساتید جلسات ثابت و محوری حفظ قرآن با در نظر گرفتن جوایزی در حد کلاس‌ها و همچنین تشویق در هر مرحله از پیشرفت قرآن‌آموزان می‌توانند نقش مؤثری در ترغیب افراد به حفظ قرآن داشته باشند.

مسابقات قرآن‌آموزان جلسات سنتی حفظ برگزار خواهد شد

این حافظ قرآن کریم از برگزاری مسابقات حفظ قرآن در بین اعضای جلسات ثابت و محوری حفظ قرآن خبر داد و گفت: برای قرآن‌آموزان این جلسات مسابقاتی کشوری برگزار خواهیم کرد و جوایزی نیز در نظر می‌گیریم، اما برای تشویق قرآن‌آموزان باید در جلسات بدون آزمون و مسابقه جوایزی در خصوص پیشرفت آنها در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه در جلسات سنتی حفظ قرآن از افراد مبتدی تا حرفه‌ای حضور خواهند داشت، تصریح کرد: برای آموزش قرآن به افراد مبتدی بهتر است که حفظ قرآن از جزء 30 قرآن آغاز شود.

بحرالعلوم با اشاره به اینکه اساتید جلسات سنتی حفظ قرآن سمت‌های اجرایی ندارند، خاطرنشان کرد: از هفته آینده تیزرهای تبلیغاتی جلسات محوری و ثابت حفظ قرآن از صدا و سیما پخش خواهد شد تا علاقمندان برای شرکت در این جلسات ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها