امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37483
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 54
کریم بقرادونی» رئیس اسبق حزب «الکتائب» لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با بیان اینکه لبنان امروزه ...

کریم بقرادونی» رئیس اسبق حزب «الکتائب» لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، با بیان اینکه لبنان امروزه با تروریسمی مواجه شده که از سوی برخی کشورهای عربی حمایت می‌شود، برخی کشورهای عربی و غربی را مسئول عملیات تروریستی و اوضاع امنیتی کشورش خواند.

وی با بیان اینکه بیروت تاحد امکان سعی در مبارزه با تروریسم دارد، افزود: متاسفانه این تروریسم ذات فتنه‌گری دارد که به دنبال بر افروختن آتش فتنه بین شیعه و اهل سنت است. بنابراین متوقف کردن آن غیر ممکن است و هیچ کشوری با وجود همه تلاش‌های دستگاه‌های امنیتی نمی‌تواند به این پدیده پایان دهد و شبکه‌های تروریستی را از بین ببرد.

این وزیر اسبق لبنان در پاسخ به سئوالی درباره تشکیل کابینه بیروت، گفت: تا زمانی‌که «وتوی سعودی» در مخالفت با شرکت حزب الله در کابینه وجود داشته باشد‌، این کابینه در مهلت مقرر تشکیل نخواهد شد و بحران جاری تا زمان غیر مشخصی ادامه خواهد یافت. مشکل موجود بر سر تشکیل کابینه بیروت داخلی نیست. مواضع رئیس حزب سیوسیالیست پیشرو و برخی دیگر از احزاب سیاسی نیز بیانگر این امر است که سعی در عدم مشارکت در کابینه دارند. این درحالی است‌ که همگان می‌دانند، تشکیل دولت لبنان بدون شرکت حزب الله غیر ممکن است.

وی با بیان اینکه در لبنان یک محور متحد و یکپارچه وجود دارد، عدم شرکت دادن حزب الله در کابینه را به معنی تعلیق مشارکت جنبش امل و جریان آزاد ملی دانست و افزود: مشکل تشکیل کابینه در لبنان، مشکلی خارجی است که همان طورکه عنوان شد، در وتوی عربستان سعودی بر مشارکت حزب الله در کابینه بیروت نمود پیدا می‌کند.

بقرادونی درباره موضوع حمله شیمیایی در سوریه گفت: این حمله عمدی صورت گرفته است. نظام سوریه با عملیات نظامی سرنگون نمی‌شود و سرنگونی آن با وجود مواضع ایران و روسیه غیر ممکن است. سرنگونی آن از بعد داخلی نیز به علت مواضع مشترک مردم و ارتش نیز غیر ممکن است و لذا از ابزارهای جدیدی برای ضربه زدن به نظام استفاده می‌شود. بحران سوریه به سمت پیچیده‌تر شدن پیش می‌رود و حل این بحران در آینده نزدیک دور از ذهن است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها