امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۱۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37484
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 118
سرلشکر «فؤاد علام» معاون سابق دستگاه امنیت داخلی مصر و کارشناس مسائل تروریستی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

سرلشکر «فؤاد علام» معاون سابق دستگاه امنیت داخلی مصر و کارشناس مسائل تروریستی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، از عملکرد نیروهای پلیس مصر در جریان عملیات پایان دادن به تحصن هواداران «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر حمایت کرد و گفت:‌ کشته شدن شماری از نیروهای پلیس بیانگر پایبندی این نیروها به خویشتنداری در جریان تعامل با کسانی است که قانون را زیر پا نهاده‌ و آرامش مردم بیگناه را بر هم می‌زنند.

وی تعداد کشته شدگان نیروهای پلیس در تحولات اخیر را 70 تن برشمرد و افزود: این تعداد در مقایسه با عملیات مشابه در سایر کشورها، آمار پایینی به شمار می‌رود. این امر نشانه سطح مهارت و کارایی نیروهای پلیس و نیروهای ضد شورش جهت مقابله با هرج و مرج و برقراری ثبات و استقرار است.

وی احتمال وجود ارتباط مستقیم بین جماعت اخوان المسلمین و عوامل تروریستی در صحرای سینا با سازمان‌های تروریستی جهانی مانند القاعده را دور از انتظار ندانست و مدعی شد که برخی‌ به دنبال ایجاد هرج و مرج در مصر هستند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار