امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37485
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، راشاتودی در خبری فوری به نقل از وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: شورشیان سوریه پیش از وقوع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، راشاتودی در خبری فوری به نقل از وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: شورشیان سوریه پیش از وقوع حمله شیمیایی [ادعایی] در نزدیکی دمشق، نشانه‌هایی را که ادعا می‌کنند بیان‌گر حمله شیمیایی دولت است فراهم کرده بودند.

این بدان معناست که روس‌ها به صراحت معتقدند که حمله توسط شورشیان انجام شده و آنچه به عنوان سند انجام این اقدام توسط ارتش سوریه ارائه می‌شود، کاملا جعلی است.

خبرگزاری فرانسه نیز در خبری فوری به نقل از وزرات خارجه روسیه تصریح کرده که این شورشی‌ها هستند که اجازه نمی‌دهند تحقیقات دقیق در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه انجام گیرد.

این در حالی است که ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا لحظاتی پیش مدعی شد که دولت سوریه در سطحی وسیع به استفاده از سلاح شیمیایی مبادرت ورزیده است. بنابر ادعای هیگ، جهان متمدن نمی‌تواند در برابر این حملات ساکت باند.

وزارت خارجه روسیه همچنین ابراز نگرانی کرده است که شورشیان سوریه امکانات لازم برای بازرسی نیروهای سازمان ملل را فراهم نیاورده و امنیت بازرسان را تامین نمی‌کنند.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار