امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37488
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «ایرلان کاژاگالان‌اف» رئیس سازمان تربیت بدنی و ورزش قزاقستان این موضوع را در شهر «آلماتی» ضمن جلسه ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «ایرلان کاژاگالان‌اف» رئیس سازمان تربیت بدنی و ورزش قزاقستان این موضوع را در شهر «آلماتی» ضمن جلسه مربوط به‌ درخواست کشورش برای میزبانی مسابقات المپیک زمستانی سال 2022 بیان کرد.

وی وجود ثبات سیاسی داخلی و توان مناسب مالی قزاقستان در شرایط بحران اقتصادی جهان را از مزایای این کشور دانست.

این مقام قزاقی افزود: طی سال‌های 2004-2005، قزاقستان درخواست شرکت در انتخاب کشورهای نامزد برای برگزاری بیست و دومین مسابقات المپیک زمستانی را معرفی و جهت این مسابقات شهر آلماتی را معرفی کرده بود، اما در آن موقع درخواست قزاقستان پذرفته نشد.

در ادامه در راستا تحقق این هدف در قزاقستان چند مرحله مسابقات بین‌المللی دایر شد که از جمله می‌توان از برگزاری موفقیت‌آمیز هفتمین مسابقات زمستانی آسیایی در سال 2011 در آستانه و آلماتی یاد کرد.

این موضوع برای جهانیان ثابت کرد که قزاقستان یک کشور در حال توسعه می‌باشد که «ژاک روگ» رئیس کمیته بین‌المللی المپیک نیز روی این نکته تاکید داشت.

سپس آلماتی محل برگزاری مسابقات زمستانی دانشگاهی در سال 2017 انتخاب شد که به‌نوعی حاکی از وضعیت مناسب کشور می‌باشد و این موضوع مزیت دیگری در جهت انتخاب آلماتی برای برگزاری مسابقات المپیک زمستانی سال 2022 خواهد بود.

برای مسابقات زمستانی المپیک سال 2022 تا حال حاضر حدود ده شهر داوطلب میزبانی شده و درخواست‌های مربوطه تا 14 نوامبر سال جاری میلادی پذیرفته می‌شود.

پس از انجام مراحل مربوطه کارشناسی، در اوایل ماه آگوست سال 2015 از جمله شهره‌های مورد تائید، یکی به‌عنوان محل برگزاری مسابقات المپیک زمستانی سال 2022  انتخاب خواهد شد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها