امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37489
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 70
یک منبع آگاه و ویژه سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق افشا کرد که در این اواخر نماینده‌ای از اتحادیه ...

یک منبع آگاه و ویژه سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق افشا کرد که در این اواخر نماینده‌ای از اتحادیه اروپا به صورت غیر علنی و محرمانه وارد دمشق، پایتخت سوریه شده و با شماری از مسئولان نظام سوریه دیدار کرده و درباره برخی مسائل و قضایای مرتبط با بحران سوریه و مورد توجه دمشق به ویژه موضوعات سیاسی با آنها بحث و تبادل نظر کرده است.

این منبع آگاه در این ارتباط تاکید کرد که این مسئول اروپایی نماینده سه کشور سوئیس، بلغارستان و آلمان بود و در دیدار خود با مسئولان سوری درباره تغییر و تحولات جاری در بحران سوریه بحث و تبادل نظر کرده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد، نشانه‌های مثبتی مبنی بر تمایل اتحادیه اروپا به از سرگیری روابط با دمشق به ویژه پس از آشکار شدن نشانه‌های ثبات و استقرار در دو عرصه سیاسی و نظامی در نظام سوریه به چشم می‌خورد.

به گفته این منبع ویژه مسئولان و مقامات سوری در دیدار با این نماینده اروپایی بر نکات مهمی تاکید کردند که از جمله آنها از پیش رو برداشتن موانع ایجاد شده از سوی اتحادیه اروپا مقابل مردم سوریه است و گفت‌وگو و مذاکره دمشق با اتحادیه اروپا و یا از سرگیری روابط و همکاری با این اتحادیه را منوط به از پیش رو برداشتن این موانع وضع شده از سوی اتحادیه اروپا کردند.
 
حمایت نیروهای سپر جزیره از گروه‌های مسلح در سوریه
 
این منبع ویژه همچنین در ادامه افشا کرد که آنچه ائتلاف معارضان سوری خوانده می‌شود و در خارج از سوریه و با حمایت برخی کشورهای عربی و غربی و پشتیبانی دولت آمریکا تشکیل شده است، تمایل دارد، ارتشی مانند آنچه «ارتش آزاد سوریه» نامیده شده، تشکیل دهد و قرار است، در صورت تشکیل چنین ارتشی نیروهای آن به صورت مستقیم از سوی عربستان سعودی و به طور مشخص نیروهای سپر جزیره مورد حمایت و پشتیبانی قرار گیرند.
 
اسرائیل طرف دیگر جنگ در سوریه
 
این منبع ادامه داد: اسرائیل هم اکنون یکی از طرف‌های علنی و آشکار در جنگ سوریه است و درحال حاضر کاملا آشکار شده که منافع اسرائیل ایجاب می‌کند که سوریه و منطقه اینگونه درگیر خود باشند و از اظهارات مسئولان اسرائیلی کاملا آشکار است که آنها برای مقابله با موفقیت و پیروزی محور مقاومت در منطقه از هیچ اقدامی فرو گذاری نمی‌کنند، به همین دلیل اسرائیل به شدت از تشدید فعالیت‌های تروریستی در منطقه و نابودی زیر ساخت‌ها و اقتصاد و ارتش‌های عربی به ویژه در سوریه و عراق و مصر خرسند است و خواهان این است که خرابی و ویرانی سراسر منطقه را فرا بگیرد.

به همین دلیل به اعتقاد این منبع ویژه سوری ارتباط واضح و آشکاری میان حوادث جاری در جهان عربی از حیث منازعات جاری و هویت نیروهای درگیر و پراکندگی آنها میان نیروهای ملی – مردمی و قومی – پیشرو که به صورت مستقل عمل می‌کنند و میان دیگر نیروهای تروریستی تندرو که با حمایت نیروها و قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از جمله عربستان سعودی و قطر و ترکیه و آمریکا و اسرائیل در طرف دیگر درگیری‌ها حضور دارند، به چشم می‌خورد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها