امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37492
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «سراج الدین اصل‌اف» نماینده دائمی تاجیکستان در سازمان ملل متحد در حاشیه کنفرانس بین‌المللی آب در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «سراج الدین اصل‌اف» نماینده دائمی تاجیکستان در سازمان ملل متحد در حاشیه کنفرانس بین‌المللی آب در دوشنبه در جمع خبرنگاران، هدف تاجیکستان را از برگزاری کنفرانس منابع آبی تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری «کانیوز»، اصل‌اف تأکید کرد: پیش‌بینی وضعیت منابع آبی حتی برای آینده نزدیک هم غیرممکن است و اگر همین روشی که هست ادامه پیدا کند در حقیقت بشر در 10 سال آینده با مشکل بسیار بزرگی روبه‌رو می‌شود که خیلی از آنها به منابع آبی مرتبط است.

اصل‌اف افزود: مشکلات منابع آبی تنها با همکاری حل می‌شود و اگر ما همکاری و دوستی نداشته باشیم و مشکلات دیگر کشورهای همسایه را درک نکنیم، نخواهیم توانست مایحتاج خود و دیگر کشورها را که مربوط به آب است، تأمین کنیم.

به گفته  اصل‌اف، 800 میلیون نفر از مردم دنیا به آب تمیز و شرب دسترسی ندارند و بیش از پنج میلیارد نفر از مردم دنیا حتی وضع بهداشتی ابتدایی ندارند و امنیت غذایی و انرژی همه ممالک به آب مربوط است.

وی افزود: ما می‌دانیم که تأثیر تغییر محیط از همه بیشتر به ذخایر آب می‌رسد به همین جهت این مسائل بخصوص مسائل مربوط به سلامتی انسان به تأمین امنیت غذایی انسان، تأمین امنیت انرژی و امنیت محیط زیست به آب مربوط می‌باشد.

سراج الدین اصل‌اف در گفت‌وگو با خبرنگاران یادآور شد که در کنفرانس دوشنبه، «امامعلی رحمان»، رئیس جمهور تاجیکستان پیشنهاد کرد که مرکز بین‌المللی در بخش دیپلماسی آب در تاجیکستان ساخته شود.

وی در پایان تصریح کرد که قبل از همه آسیای مرکزی با مشکلاتی که فقط از طریق دیپلماسی و همکاری باید حل شوند، مواجه می‌شود نه تنها در آسیای مرکزی، بلکه در دیگر کشورهای دنیا رودخانه و دریاها و بنادر با چنین مشکلاتی مواجه هستند و ما موظف هستیم، چنین مرکزی داشته باشیم و این مرکز نه تنها برای منطقه آسیای مرکزی، بلکه برای کل مناطق و دولت‌های دیگر نیز فعالیت کند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها