امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37502
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در حاشیه بازدید از اردوگاه کاردرمانی ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در حاشیه بازدید از اردوگاه کاردرمانی فشافویه و مجتمع ندامتگاه های تهران بزرگ با اشاره به اقدامات و تلاش های صورت گرفته سازمان زندان ها در این زمینه اظهار کرد: خوشحالیم که سازمان زندان ها با تجاربی که پیش از این کسب کرده توانسته چنین مجموعه‌ای را بر اساس استانداردهای روز دنیا فراهم کند.

وزیر دادگستری افزود: در این مجموعه اقدامات خوبی برای طبقه‌بندی زندانیان، امور رفاهی آنان و امکانات آموزشی و بازسازی روحی مددجویان انجام شده است.

وی تأکید کرد: مسئله زندان و زندان‌بانی از مسائل مهم سلامت اجتماعی است و بزهکاران باید در محیط های خوب تربیت و حقوق انسانی آنان رعایت شود تا با شرایط بهتری به جامعه بازگردند.

حجت الاسلام پورمحمدی خاطرنشان کرد: البته علت افزایش زندانیان در کشور ما به این دلیل است که در ایران برخی جرایم مانند مواد مخدر هم محکومیت و هم زندانی دارد در حالیکه در بسیاری از کشورها آن را جرم نمی دانند.

وی با اشاره به کمبود منابع مالی سازمان زندان‌ها گفت: یکی از وظایف من در دولت پیگیری این موضوع و تامین منابع مالی لازم در این زمینه خواهد بود.

این مقام عالی وزارت دادگستری درباره بهره برداری کامل ندامتگاه تهران بزرگ گفت: ساخت این مجموعه حدود 12 سال پیش آغاز شده است اما به علت کمبود منابع مالی پیشرفتی نداشته و حدود سه سال است که به طور جدی ساخت و ساز در آن انجام و هم اکنون نیز سه فاز آن مورد بهره برداری قرار گرفته است.

بختیاری بیان کرد: اردوگاه کاردرمانی فشافویه نیز که مربوط به زندانیان مواد مخدری است هم اکنون در حال تکمیل است که این دو مجموعه قابلیت نگهداری 20 هزار زندانی را خواهد داشت.

وزیر دادگستری با تاکید بر استفاده از فناوری های هوشمند در خصوص مراقبت از زندانیان گفت: استفاده از تکنولوژی های روز موجب کاهش هزینه های زندانبانی و نگهداری و مراقبت بهتر از زندانیان خواهد شد.

وی افزود: ندامتگاه تهران بزرگ مجموعه‌ای رضایت بخش است و چنانچه سایر ندامتگاه‌ها چنین فضایی داشته باشند می توان شاهد کاهش بزهکاری و همچنین تربیت و سالم‌سازی بزهکاران بود.

لازم به ذکر است حجت‌‌الاسلام پورمحمدی که رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به همراه جمعی از مسئولان این سازمان وی را همراهی می کردند از بخش‌های مختلف و در حال ساخت اردوگاه کاردرمانی فشافویه از جمله بخش ویژه نگهداری مجرمان مواد مخدر، سالن‌های غذاخوری، بهداری، ملاقات و کارگاه های کاردرمانی و حرفه آموزی بازدید کرد.

همچنین وزیر دادگستری پس از بازدید از بندهای مختلف مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ با زندانیان حاضر در بند جوانان به گفت و گو پرداخت و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.

مجتمع ندامتگاه‌های تهران بزرگ و اردوگاه کاردرمانی فشافویه در منطقه ای معروف به حسن آباد قم حدود 40 کیلومتری تهران در زمینی به مساحت 3 هزار هکتار احداث شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها