امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37507
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، اعضای جریان های انقلابی و اعضای کمیته ملی دفاع از انقلاب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، اعضای جریان های انقلابی و اعضای کمیته ملی دفاع از انقلاب مصر امروز در اعتراض به آزادی «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر در برابر دادستانی کل در خیابان 26 جولای تجمع کردند.

معترضان در این تجمع از آزادی مبارک انتقاد کردند و وی را قاتل شهدا نامیده و خواستار محاکمه مجدد وی در دادگاه انقلاب شدند. معترضان همچنین خواستار پاک شدن نهاد قضایی کشور از حضور عناصر منحرف شدند و در پلاکارد هایی که بالای سر برده بودند تأکید کردند که مبارک نباید تبرئه شود.

آنها همچنین از ادامه اعتراض های اخوان المسلمین انتقاد کردند و نیروهای امنیتی و پلیس در اطراف دادستانی مستقر شده و تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کرده اند.

این در حالی است که در سوی دیگر در ادامه تظاهرات اخوان المسلمین تحت عنوان جمعه شهدا، حامیان اخوان و مخالفان آنها در «جدیله» در منصوره درگیر شدند.

«نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر نیز در گفت‌وگو با روزنامه «لو سوار» بلژیک با اشاره به آزادی مبارک تأکید کرد با وجود اینکه این اقدام ممکن است شرایط فعلی کشور را پیچیده تر بکند اما یک اقدام قانونی بوده که باید اجرا شود.

امروز حامیان اخوان در اعتراض به برکناری مرسی و جریان های انقلابی مخالف مرسی در اعتراض به آزادی مبارک در مناطق مختلف مصر تجمع کرده اند.

یکی از رهبران اخوان در ویلایی در العین السخنه در کانال سوئز بازداشت شد‬.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها