امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۹:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37509
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 159
«فایز شکر»، رئیس حزب بعث عربی سوسیالیست لبنان و وزیر سابق این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تاکید ...

«فایز شکر»، رئیس حزب بعث عربی سوسیالیست لبنان و وزیر سابق این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تاکید کرد که به دلیل سیاست‌های «بندر بن سلطان»، رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی و حمایت مستقیم آمریکا از وی و به خاطر خدمت به اسرائیل هم اکنون ما در مسائل و قضایای منطقه‌ای با بن بست مواجه شده‌ایم.

شکر در ادامه افزود: آنچه در سوریه روی می‌دهد، بخشی از این بن بست‌های منطقه‌ای است و بخشی از سناریو غلبه بر محور مقاومت در منطقه با هدف حفظ موجودیت رژیم صهیونیستی است.

رئیس حزب بعث عربی سوسیالیست لبنان در ادامه درباره حوادث امنیتی اخیری که در مناطق مختلف لبنان روی داده و عاملان آنها هسته‌های تروریستی هستند، توضیح داد که گروهی در لبنان هستند که از میهن و وطن خود گذشته‌اند تا با حمایت‌های عربستان سعودی به اهداف مورد نظر اسرائیل خدمت کنند.

وی افزود: در لبنان افرادی مزدوری هستند که به معنای واقعی کلمه باید آنها را زالوهایی نامید که از خون مردم لبنان می‌مکند، همچنین موشک‌هایی شلیک می‌شوند که طرف‌های پرتاب کننده آنها به طور کامل شناخته شده هستند و به طور مستقیم با گروهی درارتباط می‌باشند که از فعالیت‌های تروریستی گروه «جبهه النصره» و دیگر گروه‌های تندرو و سلفی جهادی فعال در لبنان حمایت می‌کنند و هدف آنها غلبه بر محور مقاومت است.

شکر ادامه داد: این اوضاع و احوال با وجود اقدامات میدانی و امنیتی اتخاذ شده منتهی به ناامنی و بی‌ثباتی در کشور شده که نمونه‌های آن را در کشف و خنثی سازی خودروهای بمبگذاری شده در مناطق مختلف لبنان مشاهده می‌کنیم.

رئیس حزب بعث عربی سوسیالیست لبنان در خصوص اینکه چه طرفی واقعا مسئول چنین اقداماتی به شمار می‌آید، گفت: من به شخصه گروه «بندر بن سلطان»، رئیس دستگاه اطلاعات و امنیت عربستان سعودی را نه تنها مسئول این بمبگذاری‌ها که مسئول هر خلل و شکافی که در کشور به وجود آید، می‌دانم. با این حال ما به آنها تاکید می‌کنیم که از این اقدامات سودی نخواهند برد و این اقدامات آنها را به اهداف مورد نظرشان رهنمون نخواهد کرد.

شکر افزود: این یک واقعیت است که گروه «جبهه النصره» در لبنان نیز حضور دارد و فعالیت می‌کند و از این حیث نمی‌توان حقایق را نادیده گرفت یا آنها را پنهان کرد. غیر از آن گروه‌های دیگری نیز در لبنان فعالیت دارند که وابسته به گروه «جند الشام» و «الضنیه» هستند که همه از یک منبع نشات می‌گیرند و وجه مشترک تمام آنها دور بودن از اسلام واقعی و حقیقی و داشتن رابطه با صهیونیسم است.

اما در خصوص آخرین اطلاعات به دست آمده درباره دو حادثه بمبگذاری در منطقه «بئر العبد» و «الرویس» در حومه جنوبی بیروت نیز شکر گفت: جدیدترین اطلاعات به دست آمده در این ارتباط توسط «فایز غصن»، وزیر دفاع لبنان و همچنین رئیس دستگاه اطلاعات عمومی لبنان اعلام و گفته شد که اعتراف‌های صورت گرفته توسط گروهی که عناصر آن دستگیر شده‌اند و همچنین گروه‌هایی که تحت پیگرد قرار دارند، نشان می‌دهد که این انفجارها به واسطه گروه‌هایی صورت گرفته که در سوریه علیه نظام این کشور مبارزه می‌کنند.

شکر افزود: این اطلاعات همچنین نشان می‌دهد که عاملان این انفجارهای تروریستی با گروه‌های مسلح متمرکز در منطقه عرسال نیز در ارتباط هستند که از جمله مناطق لبنان است که کانون تجمع و فعالیت گروه‌های تروریستی و مسلح به شمار می‌آید.

اما در خصوص خبرهایی اخیری که در رسانه‌ها مبنی بر استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی علیه گروه‌های مسلح و شهروندان این کشور در جنوب سوریه منتشر شده، شکر گفت: همه می‌دانند انتشار این اخبار بخشی از توطئه‌ای است که علیه سوریه تدارک دیده شده و همزمان با ورود بازرسان بین المللی به سوریه برای تحقیق در زمینه استفاده از سلاح شیمیایی توسط طرف‌های درگیر در این کشور، انتشار چنین اخباری دور از انتظار نیست.

وی با تاکید بر اینکه اخبار ضد و نقیض بسیاری درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی به چشم می‌خورد، با این حال در این حادثه تنها باید انگشت اتهام را به سمت گروه‌های مسلح نشانه گرفت که تلاش دارند، مردم و کشور سوریه را نابود کنند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها