امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37510
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دو انفجار تروریستی امروز در «طرابلس» لبنان، اعتراض رهبران گروه‌های سیاسی مختلف لبنان را به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دو انفجار تروریستی امروز در «طرابلس» لبنان، اعتراض رهبران گروه‌های سیاسی مختلف لبنان را به همراه داشت. این شخصیت‌های سیاسی، این اقدام تروریستی را محکوم و اغلب آنها اسرائیل را عامل پشت پرده آن اعلام کردند. واکنش این مقامات به شرح زیر است:

نجیب میقاتی: نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور در لبنان در واکنش به حمله تروریستی امروز در طرابلس اعلام کرد که دست جنایتکاران بار دیگر شهر طرابلس را نشانه گرفت و هدف اصلی این اقدام، فتنه‌انگیزی در لبنان بوده است.

ولید جنبلاط: رئیس جبهه مبارزه ملی طی اظهاراتی تلویزیونی گفت: آنچه که در طرابلس روی داد، یک اقدام جنایتکارانه بود.

وی بر ضرورت عدم تسلیم شدن، تداوم هماهنگی میان لبنانی‌ها، عبور از این مراحل، تشکیل دولت وفاق ملی برای حمایت از لبنان و دوری از انفجارهای تروریستی بیشتر تاکید کرد و گفت که تنها طرفی که از شکاف در لبنان و جامعه عربی سود می‌برد، اسرائیل است.

جنبلاط تاکید کرد که حادثه طرابلس باید همه طرفها را به دیدار و گفت‌وگو و خروج از این بن‌بست ترغیب کند به ویژه که ضمانت‌های لازم وجود ندارد.

وی افزود: زمانی که جنایت «ضاحیه» روی داد من اسرائیل را متهم این اقدام دانستم و اکنون نیز اسرائیل را متهم انفجارهای طرابلس می‌دانم.

میشل عون: رئیس فراکسیون اصلاح و تغییر پارلمان لبنان، نیز خواستار پرهیز از هرگونه واکنش غریزی به انفجارهای طرابلس شد و گفت که این انفجارها یک توطئه است و همه باید با هوشیاری این فتنه را از لبنان دور کنند.

نبیه بری: رئیس پارلمان لبنان با محکوم کردن این انفجارها گفت: همان دستهای قاتل که انفجارهای «ضاحیة» را رقم زدند در انفجار طرابلس نقش داشته‌اند.

سعد الحریری: نخست‌وزیر اسبق لبنان، نیز با فتنه‌انگیز خواندن انفجارهای طرابلس از تمام رهبران لبنان خواست تا با حکمت و صبوری با این مسئله برخورد کنند و بدانند که دست‌های فتنه، طرابلس را هدف قرار داده‌اند و نباید بهانه‌ای به کسانی که برای طرابلس شر می‌خواهند، بدهند.

فرنجیة یکی از نمایندگان پارلمان لبنان نیز انفجارهای طرابلس را محکوم کرد و خواستار وحدت داخلی و بالابردن حس مسئولیت‌پذیری شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها