امروز : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 25
۰۳:۱۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37545
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت آقای مون خواستار تحقیقات «جامع، بی‌طرفانه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت آقای مون خواستار تحقیقات «جامع، بی‌طرفانه و سریع» درباره ادعاهای حمله شیمیایی در سوریه است.

سوریه اعلام کرده آماده است با کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور همکاری کند.

معارضان مسلح سوری، در حالی که بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان العسل» حضور داشتند در ادعایی تازه ارتش سوریه را به استفاده از گاز مرگبار سارین در مناطقی از «الغوطه الشرقیه» در حومه دمشق متهم کردند.

سارین یکی از خطرناک‌ترین گازهای سمی است که قدرت کشندگی آن از گازهای خردل و کلر هم بیشتر است. ادعای استفاده بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی از مدت‌ها پیش در برهه‌های مختلف، به عنوان یکی از ابرازهای هجمه روانی و رسانه‌ای علیه دولت وی مطرح شده‌اند.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ادعای معارضان سوری درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را رد کرد و تأکید کرد این گزارش‌ها تلاش برخی رسانه‌های غربی برای فضاسازی علیه سوریه است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار