امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37553
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت آقای مون خواستار تحقیقات «جامع، بی‌طرفانه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سخنگوی بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت آقای مون خواستار تحقیقات «جامع، بی‌طرفانه و سریع» درباره ادعاهای حمله شیمیایی در سوریه است.
خبرگزاری رویترز ضمن اعلام این خبر، به نقل از بیانیه سازمان ملل افزود «آنگلا کین»، مقام ارشد خلع سلاح سازمان ملل روز شنبه وارد دمشق می‌شود تا زمینه‌های حضور بازرسان سازمان ملل در مکانهایی که ادعا می‌شود در آنها از سلاح‌های شیمیایی استفاده شده را فراهم آورد.
بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل در حال حاضر برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه خان‌العسل سوریه که چند ماه پیش رخ داد در این کشور هستند. 

سوریه اعلام کرده آماده است با کارشناسان سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور همکاری کند.

معارضان مسلح سوری، در حالی که بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل برای تحقیق درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در منطقه «خان العسل» حضور داشتند در ادعایی تازه ارتش سوریه را به استفاده از گاز مرگبار سارین در مناطقی از «الغوطه الشرقیه» در حومه دمشق متهم کردند.

سارین یکی از خطرناک‌ترین گازهای سمی است که قدرت کشندگی آن از گازهای خردل و کلر هم بیشتر است. ادعای استفاده بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی از مدت‌ها پیش در برهه‌های مختلف، به عنوان یکی از ابرازهای هجمه روانی و رسانه‌ای علیه دولت وی مطرح شده‌اند.

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه ادعای معارضان سوری درباره استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی را رد کرد و تأکید کرد این گزارش‌ها تلاش برخی رسانه‌های غربی برای فضاسازی علیه سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها