امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۲۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37555
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، این تظاهرات به دعوت جمعیت‌های سیاسی از میدان کرانه به سمت میدان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، این تظاهرات به دعوت جمعیت‌های سیاسی از میدان کرانه به سمت میدان جنوسان برگزار شد.

شرکت کنندگان در تظاهرات با سردادن شعار و حمل پلاکارد خواستار برقراری دموکراسی و آزادی بازداشت شدگان در کشورشان شدند.

احزاب و جمعیت های سیاسی مخالف چند روز پیش برای برگزاری تظاهرات امروز تحت عنوان "دوران برده داری گذشته است" فراخوان داده بودند.

حضور مردم در خیابان البدیع به عنوان محل اصلی برگزاری تظاهرات چشمگیر بود و تظاهراتی نیز از میدان اصلی منطقه قدم برگزار شد.

شهرها و روستاهای بحرین نیز همزمان با شهر منامه پایتخت بحرین شاهد تظاهرات مردم بود که از جمله این تظاهرات در مناطق "کرزکان"، "الدیر" ، "الدیه" و "کرباباد" برگزار شد.

رژیم بحرین که از اعلام موجودیت جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده وضع قوانین سختگیرانه، عملیات گسترده امنیتی و برخورد شدید با فعالان و معترضان را آغاز و به خانه‌های مردم یورش برده و افراد را بازداشت می‌کند.

مجلس ملی بحرین در پایان جلسه فوق العاده اخیر خود برای تعدیل قانون به اصطلاح مبارزه با تروریسم در خصوص شماری از توصیه‌ها به توافق رسید که با دستور شاه بحرین به دولت اجرایی شد.

ممنوعیت برگزاری هرگونه تظاهرات در شهر منامه، تشدید مجازات‌ها و اعمال حالت فوق العاده و سلب تابعیت و برخورد با جمعیت‌های سیاسی از جمله این توصیه‌ها است.

در راستای سرکوب بیشتر مردم بحرین، وزیر دادگستری این کشور اعتراف کرد که اختیارات بیشتری به نیروهای پلیس برای مقابله با اعتراضات داده شده است.

بحرین از دوسال پیش شاهد اعتراضات گسترده مردمی برای دستیابی به دموکراسی و روی کار آمدن نظامی منتخب هستند که با سرکوب رژیم آل خلیفه روبرو شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها