امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37559
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای منامه، آیت الله شیخ عیسی قاسم در سخنرانی خود در خطبه های امروز نماز جمعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رادیو صدای منامه، آیت الله شیخ عیسی قاسم در سخنرانی خود در خطبه های امروز نماز جمعه در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الدراز بحرین درباره ظهور فرهنگ خشونت متقابل و تبدیل شدن آن به یک اقدام قابل قبول هشدار داد.

وی از مسئولان در سراسر جهان عرب خواست تا برای اصلاح وضعیت سیاسی به منظور تحقق مطالبات و انتظارات مردم گام بردارند.
آیت الله شیخ عیسی قاسم با تشریح روند تحولات جهان عرب و تبدیل آن از تحرکات آرام به سمت خشونت گفت: تحرکات آرامی با طرح خواسته های سیاسی در جهان عرب صورت گرفت و برخی از آنها بعد از مدتی به التهاب و برخوردهای خشونت آمیز و اقدامات پرتنش و خسارتهای زیاد تبدیل شد. همگان در آغاز تحرکات یا اکثریت آنها میانه رو بودند و مسئولان بعد از گذشت مدتی در سراسر جهان عرب مخالفان را به دو اردوگاه تندرو و میانه رو تقسیم کردند.
وی افزود: با حضور گسترده مخالفان در خیابانها و وخامت بیشتر وضعیت و تلفات و زیان های دوطرف، اصلاح تروریسم بر زبان رسانه های دولتی در جهان عرب جاری شد و دامنه کسانی که این رسانه ها آنها را تندرو و تروریست توصیف می کنند، افزوده شد  و شمار کشته ها و زخمی ها و زندانی ها و افراد تحت تعقیب افزایش یافت.
آیت الله شیخ عیسی قاسم در اشاره به برخورد خشونت آمیز مسئولان با معترضان گفت: چون خواسته های مردم عادلانه است، بسیاری از مسئولان با این خواسته ها مخالفت و در مقابله با مردم با سلاح کشنده و خشونت شدید و گوش ندادن به صدای تعقل و منادی گفت‌وگو و راهکاری امنیتی افراط می کنند.
 وی درباره بروز خشونت متقابل بین دوطرف هشدار داد و افزود: برای اینکه در هیچ یک از مناطق جهان عرب فرهنگ خشونت متقابل متولد نشود و ریشه های این پدیده ناهمگون قطع شود و به یک اقدام مورد قبول در بین مردم تبدیل نشده و خشک و تر را با هم نسوزاند؛ مسئولان در سراسر جهان عرب اعم از اینکه کشورهای آنها شاهد تحرک سیاسی یا انقلاب بوده یا نبوده اند باید به سمت صلاح وضعیت سیاسی خود بروند که آرزوهای عادلانه ملت‌ها را تحقق ببخشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها