امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37566
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی گاردین که اخیراً هدف حمله نیروهای امنیتی انگلیس واقع شده بود در بیانیه‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی گاردین که اخیراً هدف حمله نیروهای امنیتی انگلیس واقع شده بود در بیانیه‌ای اعلام کرد با روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز همکاری‌هایی را آغاز کرده است.

هدف از این همکاری‌ها، دادن دسترسی به بخشی از اسناد حساسی است که ادوارد اسنودن درباره برنامه‌های جاسوسی آمریکا افشا کرده است.

این توافق بین گاردین و روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز پس از آن صورت گرفت که مقامات امنیتی انگلیس چند روز پیش دفتر روزنامه انگلیسی را هدف یورش قرار داده و اطلاعات فاش شده توسط ادوارد اسنودن را از بین بردند.

روزنامه گاردین در این بیانیه اعلام  کرده است: «در فضای فشار شدید از طرف دولت انگلیس، گاردین تصمیم گرفته است یک متحد آمریکایی را وارد عمل کند تا روی اسناد مرکز ارتباطات دولتی (سازمانی در انگلیس معادل آژانس امنیت ملی آمریکا) کار کند. ما با مشارکت نیویورک‌تایمز کار می‌کنیم تا این موارد را گزارش دهیم.»

گاردین افزوده همکاری با نیویورک‌تایمز به این روزنامه اجازه خواهد داد تا اسناد افشا شده توسط اسنودن را خارج از دسترس دولت انگلیس قرار دهد. اسنودن نیز از این همکاری مطلع شده است.

گاردین اولین رسانه‌ای بود که اطلاعات ادوارد اسنودن درباره جاسوسی غیرقانونی آژانس ملی امنیت ایالات متحده علیه شهروندان آمریکایی را افشا کرد. با افشای اطلاعات بیشتر روشن شد که آمریکا همچنین به شنود متحدان اروپایی خود نیز دست می‌زند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار