امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۰۲:۱۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37570
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، اخضر ابراهیمی نماینده دبیرکل سازمان ملل در بحران سوریه با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، اخضر ابراهیمی نماینده دبیرکل سازمان ملل در بحران سوریه با اشاره به اینکه جامعه جهانی تنها حل سیاسی را راه برون رفت از بحران در این کشور می‌داند، تصریح کرد که طرف‌های درگیر هنوز درباره راه حل سیاسی به توافق نرسیده‌اند.

ابراهیمی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سازمان ملل متحد با بیان اینکه جامعه جهانی به دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه نزدیک شده‌ است، گفت: دو طرف درگیری با وجود پیشرفت‌هایی که حاصل شد، هرگونه گفت‌وگو را رد کردند.

وی بحران سوریه را خطری برای امنیت بین المللی دانست و ابراز داشت: بکارگیری سلاح شیمیایی در ریف دمشق دلیلی دیگر برای این واقعیت است.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در بحران سوریه تصریح کرد که چشم‌انداز برگزاری نشست ژنو 2 در ماه آینده پیچیده است ولی تلاش‌ها در این زمینه همچنان ادامه دارد.

وی افزود: وضعیت سوریه یکی از محورهای گفت‌وگو بین سران گروه 20 در سن‌پترزبورگ که قرار است در اوایل سپتامبر (اواخر مرداد) برگزار شود، خواهد بود هرچند این نشست بر مسائل اقتصادی متمرکز است.

این اظهارات درحالی بیان می‌شود که امروز بان کی مون دبیرکل سازمان ملل هم اعلام کرد که مسائل تکنیکی مربوط به نشست ژنو 2 تکمیل شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار