امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37588
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات سیاسی این مرکز مهمترین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات سیاسی این مرکز مهمترین تهدیدات حوزه سیاست خارجی را شامل مسئله هسته‌ای، رویارویی با غرب (تحریم‌ها) و موضوع حقوق بشر دانست و اعلام کرد: در این میان مسئله هسته‌ای و تحریم‌ها در هم تنیده شده و احتمالا راه حل یکسانی خواهد داشت.

مرکز پژوهش‌ها همچنین اصلی‌ترین فرصت‌های پیش روی سیاست خارجی را اوضاع و تحولات منطقه، تغییر جایگاه خاورمیانه در راهبرد ایالات متحده و تغییر ترکیب قدرت جهانی ذکر کرد و افزود: در میان این موارد سمت و سوی تحولات منطقه‌ای، اصلی‌ترین مزیت در اختیار دستگاه سیاست خارجی دولت یازدهم خواهد بود.

همچنین در سطح‌بندی مسائل سیاست خارجی، موضوعاتی مانند نفت و انرژی، رقابت‌های منطقه‌ای و همکاری‌های ضد ایرانی در سطح همسایگان، بحران سوریه، عراق و بحرین در سطح منطقه‌ای و نوع رابطه با آمریکا در سطح بین‌المللی پیش روی دولت یازدهم خواهند بود و دولت آقای روحانی ناگریز است سیاست مخشصی را در قبال آنها پیگیری کند.

در جمع‌بندی این گزارش آمده است: با توجه به این مسائل، سیاست خارجی دولت یازدهم نیاز به آرامش دارد و باید مواضعی مثبت و سازنده از خود به نمایش بگذارد و سعی کند همکاری‌های بین المللی چند جانبه و مؤثر داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار