امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37595
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 91
ماموستا حسام‌الدین مجتهدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: مجلس خبرگان رهبری نماد تبلور جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی ...

ماموستا حسام‌الدین مجتهدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: مجلس خبرگان رهبری نماد تبلور جمهوریت و اسلامیت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: مجلس خبرگان رهبری از نهادهای اساسی جمهوری اسلامی بوده و با نظارت‌های خود بر عملکرد رهبری در اصل از جایگاه رهبری حراست کرده و مهم‌ترین نهاد در پایداری ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس اسلامی است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اهمیت فوق‌العاده این مجلس از آن جاست که مطابق قانون اساسی وظایف مهم تعیین رهبر و نظارت بر استمرار شرایط رهبری را بر عهده دارد و اعضای آن در جلسات متعدد خویش در این مسیر مصوباتی را تعیین می‌کنند.

ماموستا مجتهدی افزود: پیروی از منویات عالمانه مقام معظم زمینه‌ساز تعالی و عزت جامعه اسلامی است و بدون شک در ایران اسلامی با تکیه بر رهنمودهای عالمانه رهبر انقلاب تاکنون از بحران‌ها و مصائب گوناگون به سلامت عبور کرده‌ایم.

مفتی اعظم فقه شافعی ایران تصریح کرد: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر همه مسلمانان از مذاهب مختلف اسلامی در کشور بوده و مسلمانان اهل سنت نیز بر اساس باورهای اعتقادی خویش از ایشان به عنوان اولی‌الامر و رهبر جامعه یاد می‌کنند و تبعیت از ایشان را امری واجب و تکلیفی شرعی می‌دانند.

ماموستا مجتهدی خاطر نشان کرد: تا زمانی که وحدت و انسجام داخلی خویش را حفظ کنیم و از رهنمودهای عالمانه مقام معظم رهبری در عرصه‌های مختلف بهره‌بگیریم هیچ دشمنی نخواهد توانست در راه پیشرفت و تعالی کشورمان اختلالی ایجاد کند.

وی در پایان افزود: مردم مسلمان کردستان چه شیعه و چه سنی پیروی از رهبری را وظیفه‌ای ملی و تکلیفی دینی دانسته و در این مسیر نیز با رشادت و ایثارگری همیشگی از مرزهای مادی و معنوی ایران اسلامی دفاع کرده و می‌کنند.
انتهای پیام/79006/صا30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها