امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37603
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، «چاک هیگل» روز جمعه اعلام کرد که پنتاگون در حال حرکت دادن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، «چاک هیگل» روز جمعه اعلام کرد که پنتاگون در حال حرکت دادن نیروهای دریایی آمریکا به سمت سوریه است و آماده تصمیم «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای صدور حکم حمله نظامی به دولت سوریه می‌باشد.

هیگل حاضر نشد در خصوص هرگونه اقدام خاص نیروهای آمریکایی توضیحی دهد و تنها گفت که اوباما از پنتاگون خواسته است تا برای گزینه‌های نظامی در سوریه آماده شوند و برخی از این گزینه‌ها نیازمند استقرار نیروهای آمریکا در نزدیکی سوریه است.

طبق گزارش شبکه «سی بی اس نیوز»، «مارتین دمپسی» رئیس‌ ستاد مشترک ارتش آمریکا قرار است در یک نشست کاخ سفید که امروز صبح، شنبه، برگزار می‌شود، گزینه‌های حمله به سوریه را در اختیار اوباما قرار دهد.

بر اساس این گزارش، کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا با قابلیت تنوع اقدام نظامی از جمله پرتاب موشک‌های کروز «تامهاک» را دارد، همانطور که در سال 2011 در لیبی بعنوان بخشی از اقدام بین‌المللی که به سرنگونی دولت لیبی منتهی شد، چنین کاری را انجام داد.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: وزارت دفاع مسئولیت دارد تا گزینه‌های احتمالی را در اختیار رئیس‌جمهور قرار دهد و این مسئله نیازمند استقرار نیروهای آمریکایی و تجهیزات است که بتوانند گزینه‌های متفاوتی را اجرا کنند. این نیروها و تجهیزات باید هرگزینه‌ای که احتمالاً رئیس‌جمهور برمی‌گزیند را اجرا کنند.

هیگل تصریح کرد که آمریکا در حال همکاری با جامعه بین‌الملل برای تصمیم‌گیری درباره آنچه که باید در خصوص گزارش‌های منتشر شده در زمینه استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی علیه غیرنظامیان در هفته جاری صورت گیرد، همکاری می‌کند.

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: ما همچنان در حال ارزیابی هستیم.

هیگل تأکید کرد گرچه قرار است این هفته به جنوب شرقی آسیا سفر کند اما تماس خود با کاخ سفید درباره تحولات سوریه و برنامه‌ریزی برای اقدام احتمالی آمریکا در سوریه را حفظ خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، نیروی دریایی آمریکا در صدد است حضور خود در مدیترانه را با چهار کشتی مسلح به موشک کروز افزایش دهد و برای حمله احتمالی علیه سوریه آماده شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها