امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37612
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور از کارت‌های جدید معلولان رونمایی شد. این کارت‌ها به صورت هوشمند و دو ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور از کارت‌های جدید معلولان رونمایی شد.

این کارت‌ها به صورت هوشمند و دو زبان بوده و قرار است به یک میلیون و 800 هزار نفر کارت‌های جدید داده شود.

همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم رونمایی کارت‌های جدید معلولان اظهار داشت: بهزیستی در راستای چابک‌سازی و توسعه کیفی خدمات اقدام به اجرای طرح صدور کارت‌های هوشمند ویژه معلولان کرده است.

وی تصریح کرد: طی سالهای اخیر تلاش‌های زیادی در راستای اصلاح فرآیندها و توسعه کمی و کیفی خدمات صورت گرفته است.

هاشمی بیان داشت: به جهت انسجام‌بخشی توسعه بهره‌وری خدمات به معلولان  طراحی این کارت‌ها انجام شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: با در اختیار داشتن کارت‌های هوشمند ویژه معلولان مشکلات این گروه از جامعه برای استفاده از خدمات در سطح کشور کاهش می‌یابد.

وی در خصوص ویژگی‌های کارت‌های جدید معلولیت گفت: نخستین ویژگی این کارت‌ها دو زبان بودن آن بوده است و استفاده بین‌المللی از این کارت‌ها است ضمن اینکه با در اختیار داشتن این کارت‌ها معلولان می‌توانند به راحتی از دستگاه‌های مختلف خدمات دریافت کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور توسعه مفاهیم پزشکی و نتایج حاصل از کمیسیون پزشکی و تشخیص و تعیین نوع معلولیت بر اساس معیارهای جهانی، استفاده از ظرفیت‌های فناوری‌های اطلاعات در دستگاه‌ها به منظور ارائه خدمات راحت‌تر به معلولان، انطباق کارت‌های جدید معلولان با مفاهیم بین‌المللی و ... از جمله ویژگی‌های کارت‌های جدید است.

هاشمی خاطر نشان کرد: معلولان با داشتن کارت‌های جدید معلولیت می‌توانند از خدمات بخش‌های مختلف از جمله شرکت‌های حمل و نقل، شهرداری، فرمانداری و ... به راحتی استفاده کند.

وی گفت: در فاز اول قرار است یک میلیون و 800 هزار کارت جدید در اختیار معلولان قرار گیرد که زیرساخت‌های این کار فراهم شده و به زودی این کار از طریق مدیران بهزیستی هر استان انجام می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها