امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37613
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، اخضر ابراهیمی نماینده دبیرکل سازمان ملل در بحران سوریه با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، اخضر ابراهیمی نماینده دبیرکل سازمان ملل در بحران سوریه با اشاره به اینکه جامعه جهانی تنها حل سیاسی را راه برون رفت از بحران در این کشور می‌داند، تصریح کرد که طرف‌های درگیر هنوز درباره راه حل سیاسی به توافق نرسیده‌اند.

ابراهیمی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سازمان ملل متحد با بیان اینکه جامعه جهانی به دستیابی به راه حل سیاسی برای بحران سوریه نزدیک شده‌ است، گفت: دو طرف درگیری با وجود پیشرفت‌هایی که حاصل شد، هرگونه گفت‌وگو را رد کردند.

وی بحران سوریه را خطری برای امنیت بین المللی دانست و ابراز داشت: بکارگیری سلاح شیمیایی در ریف دمشق دلیلی دیگر برای این واقعیت است.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در بحران سوریه تصریح کرد که چشم‌انداز برگزاری نشست ژنو 2 در ماه آینده پیچیده است ولی تلاش‌ها در این زمینه همچنان ادامه دارد.

وی افزود: وضعیت سوریه یکی از محورهای گفت‌وگو بین سران گروه 20 در سن‌پترزبورگ که قرار است در اوایل سپتامبر (اواخر مرداد) برگزار شود، خواهد بود هرچند این نشست بر مسائل اقتصادی متمرکز است.

این اظهارات درحالی بیان می‌شود که امروز بان کی مون دبیرکل سازمان ملل هم اعلام کرد که مسائل تکنیکی مربوط به نشست ژنو 2 تکمیل شده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها