امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37618
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، پزشکان و کارمندان بیمارستان‌های آتن، پایتخت یونان روز جمعه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، پزشکان و کارمندان بیمارستان‌های آتن، پایتخت یونان روز جمعه با اعلام اعتصاب دست از کار کشیده و به سوی پارلمان راهپیمایی کردند.

این اعتراض در مخالفت با برنامه تعطیلی تعدادی از بیمارستان‌ها، انتقال کارمندان و تغییر مسوولیت شمار زیادی از شاغلان بیمارستان‌های دولتی صورت گرفت.

«اسپیروس پاپاکوستانتینو» یکی از پزشکان شرکت‌کننده در این اعتصاب و تظاهرات گفت: «ما مبارزه می‌کنیم تا مردم به بیمارستان ها دسترسی داشته باشند و هیچ تختی را از دست ندهیم و هیچ بیمارستانی تعطیل نشود. ما همچنین برای شغلمان و شرایط بهتر در بیمارستان های دولتی و خدمات درمانی رایگان برای همه، مبارزه می‌کنیم.»

«می‌کالیس اداکیس» شهروند 49 ساله‌ای که به بیماری صرع مبتلا است گفت: «من تا حدود پنج، شش ماه پیش داروهایم را رایگان دریافت می‌کردم؛ داروهایی که از تولد تا مرگم باید مصرف شود اما حالا مجبورم 25 درصد بهای آن را بپردازم.»

دولت یونان در حالی خواستار تعطیلی تعدادی از بیمارستان‌های سراسر این کشور است که طی سه سال گذشته و در راستای اصلاحات اقتصادی مورد نظر صندوق بین‌المللی پول، از بودجه بخش بهداشت و درمان کاسته شده است.

انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها