امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37620
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه مذاکرات تلفنی با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه مذاکرات تلفنی با "ویلیام هیگ"، "لورن فابیوس" و "اما بونینو" ، وزرای امور خارجه انگلیس، فرانسه و ایتالیا انجام داد که در جریان آنها مسائل مهم بین‌المللی، بخصوص اوضاع در سوریه مورد بررسی و تبادل نظر طرفین قرار گرفت.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای که در سایت رسمی این وزارتخانه منتشر شد، با اعلام این مطلب یادآور شد که مذاکرات لاوروف با وزیران خارجه انگلیس و ایتالیا به ابتکارععمل طرف‌های خارجی صورت گرفت.

بر اساس این بیانیه، در جریان تبادل نظر طرفین در مورد مسائل مهم بین المللی، توجه خاص مذاکرات روی اوضاع پیرامون سوریه معطوف بود که مناقشه نظامی در این کشور از سال 2011 تاکنون همچنان ادامه داشته و جامعه بین الملل هنوز نتوانسته کمکی به حل و فصل این بحران کند.

طبق اطلاعات وزارت خارجه روسیه، سرگئی لاوروف روز جمعه همچنین مذاکرات تلفنی در خصوص اوضاع کنونی در سوریه و مصر با "کاترین اشتون" نماینده عالی رتبه اتحادیه اروپا در امور بین‌المللی داشت. در این مذاکرات لاوروف و اشتون مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را نیز مورد بررسی قرار دادند.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین روز جمعه با "جان کری" همتای آمریکایی خود مذاکرات تلفنی داشت که در جریان آن طرفین باز اوضاع در سوریه در مرکز توجه این گفت‌وگوها قرار داشت و هر دو طرف بر انجام تحقیقات عینی و واقع بینانه در خصوص اخبار رسیده از بکارگیری سلاح شیمیایی در حومه دمشق تاکید کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها