امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37648
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در مراسم افتتاح اتاق‌های عمل چشم و بخش‌های جدید بیمارستان طرفه گفت: خوشحالم که ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در مراسم افتتاح اتاق‌های عمل چشم و بخش‌های جدید بیمارستان طرفه گفت: خوشحالم که اولین حضور من در دانشگاهی است که در آن تحصیل کرده‌ام و در حضور اساتیدی هستم که از آنها درس آموخته و هم دوره بوده‌ام.

وی با اشاره به اینکه جامعه پزشکی باید فداکاری کند گفت: در کنار این فداکاری جامعه پزشکی نیازمند احترام هستند، نمی‌شود انتظار فداکاری داشت و در مقابل تحقیر هم شد.

وزیر بهداشت افزود: دلیل این موضوع نقایص و کوتاهی است که همه ما خود را از آن بری می‌دانیم. امیدواریم در دوره جدید با کمک سازمان نظام پزشکی و انجمن‌های تخصصی دوره‌ای از همکاری را شروع کنیم و مشکلاتی که در حاشیه وجود دارد را رفع کنیم و گرفتاریها را از درون به خارج از جامعه پزشکی ببریم. کلان‌تر نگاه کنیم و در عین حال مطالبات سلامت را بخواهیم .

قاضی‌زاده هاشمی گفت: به دلیل عدم تولیت سلامت مشکلات زیادی وجود دارد که مربوط به شخص و گروه نیست همه افراد در دهه‌های گذشته تلاش کرده‌اند اما سهم سلامت درست تعریف نشده است.

وی ادامه داد: متأسفانه در بخش فرابخشی، دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل نکرده‌اند و امیدواریم با هم‌افزایی در بخش‌ها بتوانیم به سهم سلامت دست یابیم یا حداقل در جهت احقاق حق مردم از طریق دولت و مجلس حرکت کنیم.

وی ادامه داد: سنگ بنا، حمایت است و این حمایت به معنی بیمه است باید مردم بیمه‌ای داشته باشند تا ارتباط بین پزشک و بیمار که به سوء رابطه در آن متهم هستیم و هیچ یک از پزشکان از این موضوع راضی نیستند را به حداقل برسانیم.

وزیر بهداشت گفت: اگر پوشش بیمه‌ای مناسب وجود داشت نیازی به این ارتباط مالی نبود و دستگاه‌های نظارتی هم برای حفظ حرمت مردم باید تلاش کنند تا این نگاه به جامعه پزشکی نباشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها