امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3765
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 125
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از هندوستان تایمز، بازار میوه هند به صحنه رقابت ایران و آمریکا تبدیل شده است و سیب وارداتی ایران توانسته ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از هندوستان تایمز، بازار میوه هند به صحنه رقابت ایران و آمریکا تبدیل شده است و سیب وارداتی ایران توانسته است سهم سیب معروف واشنگتن در این بازار را از آن خود کند.

دولت هند، مجوز واردات سیب از ایران را در اوایل سال جاری صادر کرد و نخستین محموله سیب ایران در ماه فوریه به بازار آزادپور دهلی به عنوان بزرگترین بازار میوه آسیا رسید. این بازار میوه سراسر هند را تامین می‌کند.

رینکل سینگ یک تاجر هندی گفت: پس از ورود سیب‌های ایرانی به بازار هند، قیمت سیب‌های آمریکا 20 درصد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت عمده‌فروشی سیب‌های آمریکایی در بازار هند، هر کیلو برابر با 90 تا 120 روپیه بود اما با ورود سیب‌های ایرانی، این قیمت‌ها به 60 تا 90 روپیه در هر کیلو کاهش یافت. قیمت هر کیلو سیب ایرانی در بازار عمده فروشی آزادپور، 50 تا 70 کیلوگرم است.
قیمت سیب‌های چینی به عنوان رایج‌ترین سیب وارداتی در هند،40 تا 50 روپیه و قیمت سیب‌های تولیدی خود این کشور 60 تا 70 روپیه عنوان شده است. رانجیت سینگ کوهلی یک تاجر هندی گفت: سیب‌های ایرانی که در مقادیر فراوان وارد شده‌اند از نظر اندازه،‌ رنگ و کیفیت خود بسیار جالب توجه هستند.

به نوشته این گزارش، ارزش بازار سیب هند معادل 50 هزار کرور روپیه است. 80 درصد سیب مصرفی در هند از تولید داخلی این کشور تامین می‌شود.

بر اساس این گزارش گفته می‌شود، ویربهادرا سینگ سر وزیر ایالت هیماچای پرادش هند که بزرگترین ایالت تولید‌کننده سیب در این کشور است، خواستار توقف واردات سیب از ایران با هدف حمایت از تولیدکنندگان داخلی شده است؛ همچنین، سر وزیر ایالت جامو و کشمیر نیز درخواست مشابهی را مطرح کرده است.

انتهای پیام/م  
برچسب ها:
آخرین اخبار