امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37652
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملل، دو انفجار خودروی بمب‌گذاری در مقابل دو مسجد در شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملل، دو انفجار خودروی بمب‌گذاری در مقابل دو مسجد در شهر «طرابلس» لبنان به کشته شدن 45 نفر و زخمی شدن بیش از 500 نفر منتهی شد.

«بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این انفجارها گفت: دبیرکل از تمامی لبنانی‌ها خواستار خویشتنداری و حفظ اتحاد است و از نهادهای دولتی این کشور به ویژه نیروهای امنیتی در حفظ آرامش و نظم در طرابلس و دیگر شهرهای لبنان و همچنین جلوگیری از وقوع مجدد چنین اقدامات مخربی حمایت می‌کند.

شورای امنیت سازمان ملل نیز در بیانیه جداگانه‌ای از تمامی مردم لبنان خواست تا در مقابل تلاش‌ها برای تخریب ثبات کشورشان، اتحاد ملی خود را حفظ کنند.

شورای امنیت سازمان ملل بر لزوم احترام تمامی احزاب لبنان به سیاست عدم همکاری و همچنین دوری از هرگونه مشارکت در بحران که هماهنگ با تعهد به «بیانیه بعبدا» است، تأکید کرد.

بیانیه بعبدا که در حین نشست گفت‌وگوی ملی در ژوئن 2012 صادر شد، خواستار حفظ لبنان در مواجهه با تنش‌ها و بحران‌های منطقه‌ای است. این بیانیه به نام کاخ ریاست‌جمهوری که نشست مذکور در آن تشکیل شد، برگزیده شده است.

شورای امنیت در بیانیه خود، حملات را بعنوان اقدامی تروریستی محکوم کرد و بر لزوم مبارزه با چنین اقداماتی طبق منشور سازمان ملل و تمامی تعهدات قانون بین‌الملل تأکید کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار