امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37657
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بین‌الملل شب گذشته با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «سرتاج عزیز» مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بین‌الملل شب گذشته با «ریچارد اولسون» سفیر آمریکا در اسلام‌آباد ملاقات کرد.

در این دیدار، نحوه ارتباط با افغانستان و هند محور گفت و گوی سفیر آمریکا با سرتاج عزیز قرار گرفت

اولسون در این ملاقات از درگیری هند و پاکستان در مرز مشترک و نا‌امنی در مرز افغانستان ابراز نگرانی کرد.

مشاور نخست وزیر پاکستان در پاسخ به سفیر آمریکا گفت: با اینکه هند قرارداد صلح را زیر پا گذاشته و ارتش این کشور  بدون در نظر گرفتن خطوط قرمز مناطق مرزی پاکستان را هدف قرار می‌دهند ما تا جایی که توانسته‌ایم رفتار ناشایست دهلی‌‌نو را تحمل کردیم اما این موضوع دیگر قابل اغماض نیست.

در ادامه این دیدار، اولسون و سرتاج عزیز به تبادل نظر درباره سفر کرزی به پاکستان پرداختند و سفیر آمریکا ابراز امید‌واری کرد که اسلام‌آباد و کابل بتوانند در آینده‌ای نه چندان دور با هم کنار بیایند.

برخی کارشناسان نزدیک شدن به زمان خروج نیروهای خارجی از افغانستان در سال 2014 و رقابت این 2 کشور برای اعمال نفوذ بیشتر در این کشور را عامل این درگیری می‌دانند.

این در حالی است که برخی دیگر با اشاره به اظهار تمایل دولت جدید پاکستان در چند ماه اخیر برای بهبود مناسبات خود با هند، بر این باورند که برخی نهادهای قدرت در داخل و خارج از این کشور با ایجاد این تنش درصدد ممانعت از نزدیکی 2 کشور هستند.

هند و پاکستان از سال 1947 تاکنون 3 بار با یکدیگر وارد جنگ شده‌اند که 2 بار آن به خاطر منطقه کشمیر بوده است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها