امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۹:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37667
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «بی‌بی‌سی»، مقامات تنگه جبل‌الطارق به شدت به اقدام پلیس اسپانیا برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «بی‌بی‌سی»، مقامات تنگه جبل‌الطارق به شدت به اقدام پلیس اسپانیا برای فرستادن غواصان برای بررسی وضعیت یک صخره مصنوعی در آب‌های منطقه اعتراض کردند. بریتانیا مدعی مالکیت این منطقه است.

انتظار می‌رود این اقدام واکنش بریتانیا در نقض مالکیت بر این محدوده را به دنبال داشته باشد.

فرماندار سر «آدریان جانز» با بی فایده دانستن بازرسی انجام شده برای ماهیگیران گفت: «این اقدام نقض حاکمیت بریتانیا بر تنگه جبل‌الطارق است.»

با این حال اسپانیا معتقد است که این صخره‌ها به صنعت ماهیگیری این کشور آسیب رسانده است.

چندی پیش ماهیگیران اسپانیایی در اعتراض به افزایش بازرسی‌‌ها در محل عبور در تنگه جبل‌الطارق تظاهرات کردند.

همچنین ناو جنگی «اچ‌ام‌اس وستمینستر» بریتانیا نیز در منطقه مورد مناقشه «جبل‌الطارق» پهلو گرفت. بریتانیا اعلام کرد که حضور این ناو در سواحل «جبل‌الطارق» مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی شده و ربطی به مناقشه اخیر با دولت اسپانیا ندارد.

منطقه جبل‌الطارق در منتهی‌الیه جنوبی اسپانیا واقع شده و دولت‌های اسپانیا و انگلیس بر سر حاکمیت بر آن اختلاف دارند. دولت محلی این منطقه اخیرا با هدف سخت کردن دسترسی ماهیگیران اسپانیایی به آب‌های جبل‌الطارق، صخره‌های مصنوعی و موانعی را در این منطقه ایجاد کرده است‌.

دولت اسپانیا هم در پاسخ، بازرسی‌ها در مرز جبل‌الطارق را افزایش داده و تردد خودروها و افراد از مرز را با دشواری مواجه کرده است.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها