امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3767
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 115
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، غلامحسن اصغرزاده زعفرانی اظهار داشت: پس از افزایش سرمایه 200 میلیارد تومانی این شرکت و عدم پذیرش آن توسط بانک ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، غلامحسن اصغرزاده زعفرانی اظهار داشت: پس از افزایش سرمایه 200 میلیارد تومانی این شرکت و عدم پذیرش آن توسط بانک مرکزی که منجر به عودت 130 میلیارد تومانی وجوه حاصله به خریداران این سهام شد، 70 میلیارد تومان سرمایه اولیه در حساب این شرکت باقی ماند. لذا با توجه به عدم صدور مجوز برای انجام فعالیت بانکداری و به موجب تصمیمات مجمع عمومی عادی شرکت در پایان سال مالی 90، مدیریت شرکت تصمیم گرفت تا با تعیین تکلیف شرکت این مبلغ را صرف خرید اوراق مشارکت نماید و بر این اساس به ازای هر سهم سودی 50 تا 60 ریالی محقق شد.

وی درمورد بازگشایی نماد این شرکت در بازار پایه گفت: با توجه به عدم تمایل برخی از سهامداران برای ماندن در سهام این شرکت، از بورس تقاضا شد تا نماد بانک را در بازار پایه باز نماید و در این خصوص نیز با یکی از شرکت های کارگزاری برای بازار گردانی آن مذاکره کرده ایم.

وی در مورد شکایت سهامداران بانک آرین به دیوان عدالت اداری ابراز داشت: در مجمع سال گذشته این ماموریت از سوی سهامداران بر عهده ما گذاشته شد که جهت حفظ منافع سهامداران، چه از طریق مذاکره با بانک مرکزی و چه از طریق سایر مراجع قانونی اقدامات لازم صورت پذیرد که اقداماتی نیز در این زمینه به عمل آمده و نتیجه این پیگیری‌ها در مجمع عمومی به اطلاع سهامداران خواهد رسید تا در این مجمع در مورد انحلال یا تغییر فعالیت بانک تصمیم‌گیری شود.

زعفرانی در برابر این سوال که در صورت عدم انحلال، فعالیت این بانک در قالب چه موضوعی تعریف خواهد شد، ابراز داشت: با توجه به آن که فعالیت این شرکت باید در بازار سرمایه تعریف شود، این شرکت می تواند به شرکت سرمایه‌گذاری یا تامین سرمایه تغییر فعالیت دهد و اگر هم مجمع عمومی تصمیم بر منحل شدن بانک بگیرد، با تعیین مدیر تسویه، این مساله انجام خواهد شد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها