امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37678
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان نوشته است: همواره هنر بستر و فضایی می خواهد تا خلاقیت و نوآوری در آن تجلی یابد؛ در ایران اسلامی امروز با پشتوانه پربار و درخشان فرهنگی استعدادها و خلاقیت هایی نهفته است که بر ما تکلیف و تأکید می کند بستر و زمینه مساعدی برای شناسایی، رشد و بالندگی آنها تأمین کنیم.

در ادامه پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: جوانان سرزمین ما در عرصه های گوناگون علم، ورزش و به ویژه هنر شایستگی سرآمدی و پیشتازی را در جهان دارند. اما در هنر اتکا بر پیشینه فرهنگی، هنری غنی و روحیه جستجوگر و خلاقانه مشخصه های ممتازی است که می تواند نویدبخش نقش آفرینی مؤثرتر هنرمندان ایرانی در عرصه بین المللی باشد و این منابع و قابلیت ها در بستر امن و مطمئن به بار خواهد نشست.
در ادامه این پیام آمده است: بی شک لیاقت هنرهای تجسمی در داخل و جهان فراتر ازآن است که امروز دیده می شود هرچند در حال حاضر هم جایگاه مهم هنرهای تجسمی ایران در جهان اثبات شده است.
جنتی در این پیام با اشاره به جشنواره تجسمی جوانان آورده است: جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان یکی از فرصت ها برای شناسایی خلاقیت های هنری جوانان است و امروز در بیستمین دوره با بازنگری تخصصی و عمیق می توان تأثیرگذاری این رویداد را تقویت کرد  تا با حمایت بیشتر و برنامه ریزی دقیق تر توسعه و پیشرفت هنرهای تجسمی چنانکه شایسته و حق آن است، محقق شود.
تعدد جشنواره ها ازجمله جشنواره هایی در زمینه هنرهای تجسمی جوانان ازسوی نهادها، انجمن ها و بخش خصوصی از مسایلی است که سعی می شود با تعامل و هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دیگر نهادها و بخش خصوصی برطرف شود.
 در پایان پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:  از سعی و تلاش همکاران در معاونت امور هنری و اداره کل هنرهای تجسمی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها قدردانی می کنم و مشارکت  و همراهی هنرمندان جوان عزیز را در بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان پاس می دارم. موفقیت و سربلندی را برای اهالی فرهنگ و هنر و خادمان این عرصه آرزو دارم.
بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان۲ تا ۵ شهریورماه در شهرستان علی آباد کتول استان گلستان برگزار می شود.
انتهای پیام/  
برچسب ها:
آخرین اخبار