امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3769
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 203
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، سید محمد کریمی رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، سید محمد کریمی رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به زحمات اورژانس کشور در تعطیلات نوروز اظهار داشت: تجمیع امکانات کشور و به خدمت رسانی بهتر به مردم می‌انجامد.

وی افزود: از سال گذشته موضوع مدیریت ریسک به طور جدی در صنعت بیمه مطرح شده است و وظیفه پوشش دادن ریسک‌ها و جبران خسارات برعهده شرکت‌های بیمه است.

به گفته وی: اگر ریسک‌ها کاهش پیدا کند، آلام و دردهای مردم و تلفات جاده‌ای به حداقل ممکن خواهد رسید.

کریمی در مورد جزئیات تفاهم‌نامه بیمه مرکزی با وزارت بهداشت گفت: براساس این تفاهم‌نامه 10 دستگاه آمبولانس به قیمت تدریجی حدود 20 میلیارد ریال برای خدمت‌رسانی بهتر به مردم از سوی بیمه مرکزی دراختیار اورژانس کشور قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: البته با توجه به تعداد زیاد حادثه‌دیدگان در جاده‌های کشور یک دستگاه از این آمبولانس‌ها به صورت اتوبوس خدمت‌رسان است که ظرفیت تعداد بیشتری از مصدومین را دارد.

وی گفت: از زمان اصلاح قانون شخص ثالث، شرکت‌های بیمه مکلف‌اند از محل حق بیمه‌های دریافتی برای تقویت مدیریت ریسک 10 درصد را به حساب وزارت بهداشت واریز کنند تا بیمارستان‌های دولتی و خصوصی بدون دریافت وجه، درمان حادثه‌دیدگان تصادفات را انجام دهند.

وی ادامه داد: صنعت بیمه مکلف است به بودجه وزارت بهداشت در این بخش کمک کند و این موضوع در سال‌های اخیر به صورت جدی پیگیری شده و با شرکت‌های بیمه‌ای که در این امر تعلل کرده‌اند، برخورد لازم انجام شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: لازم است مردم بدانند همه وجوهی که به عنوان حق بیمه از آنها دریافت می‌شود در اختیار شرکت‌های بیمه نیست و بخشی از آن مربوط به خسارت‌های مالی، بخشی مربوط به صدمات جرحی و بخشی هم تهیه دیه جانی منجر به فوت است.

به گفته وی، در طول برنامه چهارم و پنجم، یک‌هزار و 800 میلیارد تومان از حق بیمه‌های دریافتی به وزارت بهداشت اختصاص پیدا کرده در حالی که این رقم در سال‌های 90 و 91 حدود 800 میلیارد تومان بوده است.

کریمی خاطرنشان کرد: همچنین برای کمک به پلیس راهور کشور، در پایان سال گذشته 50 دستگاه خودرو از طرف بیمه مرکزی به پلیس راه داده شد که اگر چنانچه پلیس راننده‌ای را به علت نداشتن بیمه‌نامه متوقف می‌کند، با این خودروها، آن فرد و خانواده‌اش را به نزدیک‌ترین محل اسکان انتقال دهند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها