امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37698
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 100
محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره ...

محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره راهکارهای تحقق حماسه اقتصادی، گفت: در این زمینه، قانون وظایفی برای دولت تعیین کرده است.

وی کنترل و تنظیم بازار، حمایت از تولید داخلی و تنظیم سیاست خارجی برای حل مشکلات داخلی مرتبط با اقتصاد را از جمله مواردی دانست که می‌تواند فضا را برای مدیریت صحیح اقتصاد هموار کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین از لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی در این زمینه سخن گفت و افزود: ارائه الگویی برای مصرف کالاهای داخلی، ارتقای کیفی محصولات تولید داخل و رقابتی شدن بازار از جمله موارد دیگریست که باید مورد توجه قرار گیرد.

فرهنگی در ادامه به لزوم تعامل دولت و مجلس اشاره کرد و گفت: گاهی مواقع از واژه تعامل برداشت‌های غلطی می‌شود، البته برداشت صحیح این است که مجلس و دولت هرکدام بر اساس قانون و اختیارات خود، وظایفشان را دنبال کنند.

وی افزود: عبور از اختیارات و یا ورود به حوزه دیگر، به روابط دولت و مجلس آسیب می‌زند؛ در گذشته هم شاهد نگاه دولتی شدن مجلس و هم نزاع و رودررویی بودیم که ممکن است هر کدام از آنها استقلال و یا تعامل معنا شود، در حالی که اینگونه نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین گفت: موارد ذکرشده معنای نادرستی از مفهوم تعامل و استقلال است که برای بوجود نیامدن چنین مشکلاتی باید همه در راستای قانون اساسی گام بردارند تا تعامل مطلوب رخ دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها