امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3770
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۳
تعداد بازدید: 142
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع تعدادی از جوانان فعال ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع تعدادی از جوانان فعال فرهنگی سیاسی سراسر کشور، با تشکر از ابراز احساسات و محبت حاضرین و با اشاره به اصرار آنان و سایر اقشار از وی برای ورود به صحنه انتخابات جهت رفع معضلات کشور گفت: اگر این تقاضای شما را بپذیریم یعنی شخص دیگری برای انجام این رسالت بزرگ نیست؛ در صورتی که بنا بر این بود که با انقلاب اسلامی و پس از گذشته سه دهه از برپایی نظام جمهوری اسلامی، به جایی برسیم که توسعه انسانی، مادی و معنوی کشور در حدّی قرار گیرد که جمع کثیری از مدیران و سرآمدان کارآمد و توانمند برای اداره کشور تربیت شوند و پشتوانه حال و آینده پیشرفت کشور قرار گیرند و در مقطع کنونی کشور افرادی مدیر و توانا سکاندار مسئولیت‌های خطیر کشور شوند.

وی با ابراز تأسف از سیاست‌ها و بی‌تدبیری‌های سال‌های اخیر، نادیده گرفتن اقدامات و عملکرد دولت‌های گذشته نظام جمهوری اسلامی و بدنام کردن و حذف مدیران باتجربه، مخلص و کارآمد نظام و نخبگان کشور را دو هدف پیدا و پنهان منحرفان دانست و گفت: اگر عملکرد دوران امام(ره) را زیر سؤال نمی‌برند، به خاطر این است که جرأت نمی‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به جمع حاضر گفت: من هم مانند شما و چه بسا بیشتر از شما نگران حال و آینده کشورم، چراکه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اکنون در مرحله حساس و خطیری قرار گرفته که عبور از این مرحله نیاز به منطق، عقلانیت، وحدت و تعامل داخلی و بین‌المللی دارد.

وی در بیان دلایل رسیدن کشور به وضع کنونی، به بیان خاطره‌ای از دیدار دو و نیم ساعته خود با اعضای کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان در سال 87 اشاره کرد و افزود: بسیاری از خبرگان حاضر در آن جلسه که متن کامل نوار آن نیز در دبیرخانه خبرگان رهبری موجود است، در همان زمان و برخی بعدها با تأیید صحت پیش‌بینی‌های من اظهار داشتند که اگر می‌دانستیم به اینجا می‌رسیم برخی حمایت‌ها و تقدیس‌ها را انجام نمی‌دادیم.

هاشمی رفسنجانی در بیان راه‌حل‌های خود برای برون‌رفت از مشکلات و معضلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور، به دیدگاه‌های همیشگی خود اشاره و تأکید کرد: مسیر عبور از نابسامانی‌ها از دو مرحله و تصمیم می‌گذرد. ابتدا بازگرداندن وحدت و همدلی و اعتماد همه اقشار و سلایق کشور و نیز در پیش گرفتن تعامل و همکاری بین‌المللی با دنیا.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران سر جنگ و نزاع با هیچ کشوری را نداشته و ندارد و خواهان تنش‌زدایی و حُسن همکاری و روابط با همه کشورهای دنیا به استثنای رژیم اشغالگر قدس است؛ البته با این رژیم نیز سر جنگ نداریم، ولی اگر همانند دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران مورد تعرض قرار بگیریم، با همه توان از خود دفاع کرده و هر متجاوزی را از کرده‌ خود پشیمان خواهیم کرد و حتی اگر کشورهای عربی برای احقاق حق مردم فلسطین با اسرائیل وارد نبرد شوند، ما هم کمک خواهیم کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این راهکارها در پایان جنگ تحمیلی و شروع سازندگی کشور به خوبی جواب داد، تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت کشور به لحاظ زیرساخت‌ها، منابع مادی، انسانی و درآمدهای ارزی بسیار بهتر از سال پایانی جنگ است و اگر اراده سیاسی و تصمیم به بازگشت از خطا و در پیش گرفتن عقلانیت و منطق در مدیریت‌ها باشد، با این دو تصمیم، بدون هزینه، راه برون‌رفت از مشکلات به تدریج باز خواهد شد.

هاشمی رفسنجانی مردم را صاحبان اصلی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی خواند و با بیان الزام اخلاقی، شرعی، قانونی و مصلحت لزوم حمایت و پشتیبانی و حمایت همیشگی مردم از حاکمان نظام اسلامی گفت: هیچ کشوری در دنیا نتوانسته حمایت و اعتماد مردم را نادیده بگیرد و اگر دولتی خواست خود را به مردم تحمیل کند، از حمایت مردم خارج شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور همیشگی و فداکارانه مردم در صحنه‌های خطیر مبارزه، پیروزی، جنگ و سازندگی کشور، نادیده گرفتن فداکاری‌های مخلصانه مردم و هزاران شهید و ایثارگر و خواست و علایق آنان را ظلمی بزرگ و جبران‌نشدنی به انقلاب، اسلام و مردم دانست و گفت: اگر در تصمیم‌گیری‌ها قانون اساسی ملاک قرار گیرد و از برخوردهای سلیقه‌ای و باندی اجتناب و جلوی افراد تندرو و مزاحمت‌های گروه‌های افراطی گرفته شود، مردم وفادار به نظام اسلامی همراه و کمک کار مسئولان در حل مشکلات خواهند بود.

وی در برابر درخواست‌های اقشار گوناگون مردم برای حضور در عرصه انتخابات آینده ریاست جمهوری، به مشکلات بزرگ و تعهدات بدون پشتوانه و نجومی دولت آینده اشاره کرد و گفت: دولت آینده نزدیک به 500 هزار میلیارد تومان بدهی و تعهد به گردن خواهد داشت و در کنار آن وعده‌های عمل نشده و خیالی و به هم ریختگی نظام اداری، اقتصادی و اعتماد متقابل مردم، مسئولان و گروه‌ها نیز کار را بسیار مشکل خواهد ساخت.

وی افزود: هیچ‌گاه از مسئولیت خدمت به مردم و نظام شانه خالی نکرده‌ام و اکنون نیز نمی‌گویم که نمی‌آیم، اما دولت آینده کار و مسئولیت خطیری بر عهده خواهد داشت که نیازمند خواست همه ارکان نظام، وحدت و همدلی گروه‌ها، حمایت مردم و همکاری و تعامل بین‌المللی و بدون معارضه با دنیاست.

در ابتدای این دیدار برخی از جوانان حاضر در جلسه به نمایندگی از دانشجویان بسیجی، روزنامه‌نگاران، طلاب و روحانیون، نخبگان و فرهیختگان کشور دیدگاه‌های خود را پیرامون اوضاع سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور بیان داشتند و با اشاره به لزوم مشارکت فعال همه اقشار و سلایق در انتخابات آینده، حضور شخصیت‌های باتجربه، دارای پایگاه مردمی و توانمند در تعامل داخلی و بین‌المللی همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برای عبور از نابسامانی‌ها و مشکلات را خواستار شدند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها