امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37702
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به این مطلب که متأسفانه بالغ بر 40 درصد از کشته‌های ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به این مطلب که متأسفانه بالغ بر 40 درصد از کشته‌های تصادفات راهنمایی و رانندگی شهر تهران را عابرین پیاده در سال تشکیل می‌دهند، گفت: به این درصد باید 30 درصد مربوط به کشته‌های موتورسیکلت‌سواران را اضافه کرد.

وی افزود: این آمار 70 درصدی ما را بر آن داشت تا برنامه‌ریزی‌های لازم را در زمینه فرهنگ‌سازی و آموزش عابرین پیاده، راکبین موتورسیکلت و رانندگان خودروها انجام دهیم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: متأسفانه برخوردهای سخت‌افزاری و سلبی انجام شده نتایجی که ما انتظار داشتیم را در پی نداشته است به همین منظور بحث آموزش و فرهنگ‌سازی را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به آغاز طرح برخورد با متجاوزین به گذرگاه‌های عابرین پیاده تأکید کرد: در این طرح که از هفته گذشته در شهر تهران آغاز شده است با تمام تخلفات صورت گرفته از سوی موتورسواران، رانندگان و عابرین پیاده برخورد ارشادی خواهد شد.

رحیمی در توضیح نحوه برخورد ارشادی افزود: در این طرح مأمورین با استقرار در تمامی تقاطع‌های شهر تهران ضمن اعمال قانون رانندگان و موتورسیکلت‌سواران متخلف آنها را برای کلاس‌های آموزشی هدایت خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: کلاس‌های آموزشی در همان نزدیکی محل وقوع تخلف برگزار می‌شود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین از برخورد ارشادی مأموران با عابرین پیاده خبر داد و افزود: عابرین محترم باید مقررات عبور و مرور از خیابان را رعایت کنند. این طور نیست که هر کس از هر مکانی که دلش خواست عبور کند.

وی در پایان تأکید کرد: برخورد با عابرین پیاده فعلا در حد تذکرات ارشادی است و ما قصد نداریم که برخورد سلبی با عابرین پیاده داشته باشیم.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها