امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37713
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار علی مؤیدی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: یکی از اولویت‌های پلیس ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس سردار علی مؤیدی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: یکی از اولویت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال جاری بحث مبارزه جدی با فروشندگان و تولید‌کنندگان مواد مخدر بوده و خوشبختانه اقدامات پلیس در عرصه ملی و محلی بازتاب خوبی داشته است.

وی افزود: در همین راستا در ابتدای سال 92 بحث مبارزه با مواد مخدر به رده‌های نیروی انتظامی در سطح کشور ابلاغ شد و این موضوع در دستور کار ویژه یگان‌ها قرار گرفت.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا یکی از مطالبات مهم مردم را بحث مبارزه با مواد مخدر دانست و تصریح کرد: امروز تلاش ناجا در طول مبارزه با مواد مخدر نسبت به گذشته شتاب بیشتری پیدا کرده و ما تلاش داریم با همکاری سایر دستگاه‌ها تا پایان سال فضای بهتری را در جامعه ایجاد کنیم.

وی با اشاره به رشد 25 درصدی کشف انواع مواد مخدر در سطح کشور گفت: ما بیش از هزار و 100 باند تهیه و توزیع مواد مخدر را متوقف کرده‌ایم که این امر در مقایسه با 5 ماه ابتدایی سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

سردار مویدی در ادامه افزود: در همین راستا  7 نفر از همکاران ما در عرصه مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به تفکیک مخدرهای کشف شده گفت: بیش از 70 درصد کشفیات مربوط به تریاک بوده که میزان آن 166 تن برآورد شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا یکی از تکالیف اصلی پلیس مبارزه با مواد مخدر را محدود کردن دسترسی قاچاقچیان به مواد مخدر دانست و گفت: انتظار ما از دولت جدید این است که از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود به نحو احسن استفاده کند و اقدامات مناسبی را در این راستا انجام دهد.

سردار مؤیدی در ادامه با اشاره به کشف 10 تن مواد مخدر در 72 ساعت گذشته گفت: خوشبختانه با تعامل خوبی که پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران با پلیس امارات داشت توانستیم یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر را که به صورت یک شبکه مافیایی در سطح بین‌المللی اقدام به ترانزیت مواد مخدر در حوزه خلیج فارس را می‌کردند شناسایی و منهدم کنیم. 

وی با ابراز گلایه از برخی رسانه‌ها نسبت به خبری کردن این موضوع گفت: متأسفانه برخی از رسانه‌ها با خبری کردن این عملیات کار ما را متوقف کردند در صورتی که ما می‌توانستیم تعداد بیشتری از قاچاقچیان را دستگیر کنیم اما رسانه‌ای کردن این موضوع مانع از این اتفاق شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا تأکید کرد: بدون شک ما با خبرنگار در رسانه خاطی به شدت برخورد خواهیم کرد و موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه با همکاری پلیس امارات و دریابانی ناجا در هرمزگان این باند پیش از اینکه بتواند مواد را توزیع کنند مورد ضربه قرار گرفتند.

سردار مؤیدی خاطرنشان کرد: بیش از 7 تن انواع مواد مخدر در این عملیات کشف و 10 نفر از عناصر اصلی دستگیر شدند و اموال و دارایی‌های آنها نیز شناسایی شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به کشف سه تن مواد مخدر در عملیات همزمان در هرمزگان گفت: البته این باند جدا از باند اول فعالیت می‌کردند و اتباع خارجی هم در این باند فعالیت داشتند.

وی در پایان با اشاره به برخورد ناجا با خرده فروشان مواد مخدر گفت: پلیس برنامه‌های عملیاتی خوبی دارد اما هنوز بستر مناسبی که بتواند پلیس را در بحث برخورد و پیشگیری قانع کند فراهم نشده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها