امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37722
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات و رأی‌گیری تاجیکستان در نشستی در نشستی اعلام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات و رأی‌گیری تاجیکستان در نشستی در نشستی اعلام کرد که تهیه فهرست افراد واجد رأی آغاز شده است.

«عبدالمنان دادایف» رئیس دفتر کمیسیون مرکزی انتخابات و رأی‌گیری تاجیکستان با اعلام این مطلب افزود: تا برگزاری اجلاس مشترک مجلس نمایندگان و مجلس ملی که قرار است در تاریخ هشتم شهریور (30 آگوست) سال جاری میلادی آغاز به کار کند، باید فهرست حوزه‌های انتخاباتی و افراد واجد رأی مشخص شود.

کمیسیون مرکزی انتخابات و رأی‌گیری با درنظرداشت انتخابات قبلی تعداد افراد واجد رأی این کشور را 3 میلیون و 900 هزار نفر تخمین زده است.

انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان قرار است در نوامبر (آبان ماه) سال جاری میلادی برگزار شود.

تا انتخابات ریاست جمهوری در تاجیکستان حدود 80 روز باقی مانده اما اکنون تنها نام 3 نامزد احتمالی احراز کرسی ریاست جمهوری معرفی شده که یکی از آنان «امامعلی رحمان» رئیس جمهور فعلی و دیگری نامزد سابق ریاست جمهوری در هفت سال پیش است.

این درحالی است که «عبدالحلیم غفاراف» رئیس حزب سوسیالیست تاجیکستان اخیرا از تصمیم خود جهت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

این در حالی است که از نماینده‌های احزاب سیاسی تنها «رحمت‌الله زائراف» رئیس حزب سوسیال و دموکرات تاجیکستان تاکنون گفته که حاضر به شرکت در انتخابات است.

در عین حال، تحلیلگران معتقدند که جامعه تاجیکستان منتظر ائتلاف احزاب مخالف است که با نام «اتحاد نیروهای اصلاح‌طلب تاجیکستان» فعالیت می‌کند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار