امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37754
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 78
فاطمه قربان، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص تعداد دانش‌آموزان اول ابتدایی در ...

فاطمه قربان، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص تعداد دانش‌آموزان اول ابتدایی در سال جدید اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی وزارت آموزش و پرورش تعداد دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی نسبت به سال گذشته حدود 50 هزار نفر افزایش داشته است و به نظر می‌رسد تعداد کل این دانش‌آموزان به یک میلیون و 300 هزار نفر برسد.

وی افزود: روز 31 شهریور جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها برگزار می‌شود و در این روز پایه اول دبستانی‌ها به مدرسه می‌روند؛ بر این اساس طی بخشنامه‌‌ای به تمام مسئولان مدارس اعلام شده است که فضاهای آموزشی و کلاس‌ها در زمان بازگشایی مدارس از هر نظر آماده باشند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: طی این بخشنامه اعلام شده است اگر مدرسه یا کلاسی در طول تابستان به تعمیرات و تجهیزاتی نیاز دارد، تمام این نواقص برطرف شود، بنابراین با رفع این نواقص، مدارس سراسر کشور در زمان بازگشایی مدارس آماده پذیرش دانش‌آموزان هستند.

*کتاب‌های درسی 10شهریور به استان‌ها ارسال می‌شود

قربان بیان داشت: روز اول مهر به دلیل استقبالی که از دانش‌آموزان می‌شود، روز بسیار مهمی است و در علاقه‌مندی دانش‌آموزان برای حضور در مدرسه تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه در طول این مدت بحث سازماندهی معلمان نیز انجام شده است، گفت: پایه و کلاس تدریس هر معلم مشخص شده است تا معلمان با آمادگی بیشتری در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: آموزش نیروی انسانی نیز در حال اجراست و کتاب‌های آموزشی دهم شهریور به استان‌ها ارسال می‌شود تا در اختیار مدارس قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مدیران مدارس با برنامه‌ریزی‌های قبلی امکانات، فضاهای آموزشی و ساماندهی معلمان را تا نیمه شهریور تکمیل می‌کنند و در این تاریخ برنامه هفتگی معلمان نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

*حضور مسئولان در مدارس، مهمترین برنامه آموزش و پرورش در روز اول مهر است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه با بازگشایی مدارس در روز اول مهر، اظهار داشت: در روز جشن شکوفه‌ها از مدیر کل و مسئولان هر استان و معاون آموزش ابتدایی دعوت شده است تا در این مراسم حضور داشته باشند.

وی افزود: طبق برنامه همه ساله در استان تهران از رئیس جمهور دعوت می‌شود تا در مراسم روز اول مهر در یکی از مدارس حضور داشته باشند که البته این برنامه هنوز قطعی نشده است.

قربان ادامه داد: حضور مسئولان در مراسم روز شکوفه‌ها و روز اول مهر، مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه در زمان بازگشایی مدارس است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها