امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37758
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد باقر قالیباف در حاشیه بهره برداری از دو پروژه تقاطع غیر همسطح بزرگراه سعید آباد با بزرگراه آزادگان و محور احمد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد باقر قالیباف در حاشیه بهره برداری از دو پروژه تقاطع غیر همسطح بزرگراه سعید آباد با بزرگراه آزادگان و محور احمد آباد مستوفی با بزرگراه آزادگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این افتخار بزرگی است که مدیریت شهر تهران پروژه ای باشد، سالیان سال در این شهر بودیم و بیش از 40 سال از طرح احداث امتداد بزرگراه امام علی (ع) می‌گذشت و این اتفاق رخ نداده بود که حل این معضل و احداث آن جزو افتخارات مدیریت شهری است ، تکمیل بزرگراه آزادگان نیز یکی از همین نمونه‌هاست.

وی به برخی از اقدامات انجام شده در دیگر حوزه های شهرداری تهران از جمله حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت : طی این چند سال مساجد متعددی در تهران احداث شد که فعالیت فرهنگی گسترده ای انجام می دهند ، همچنین احداث سالن‌های تئاتر و سینما یکی دیگر از این اقدامات است که اقتصاد را در سینما متحول کرده است .

شهردار تهران احداث باغ کتاب را نمونه دیگری از فعالیت های فرهنگی این دوره مدیریت شهری خواند و افزود : مجموعه باغ کتاب بزرگترین کار فرهنگی است که نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه نیز بی نظیر است .

قالیباف در بخش دیگری از صحبت های خود به پروژه ای که امروز افتتاح شد اشاره کرد و گفت : این پروژه یکی از پروژه های واقع در حاشیه تهران بوده که از طرف شهرداری تهران انجام شده است و به هرحال تهران باید بتواند اقداماتی که به برطرف شدن چالش‌های پیش روی شهروندان منجر می شود را انجام دهد .

وی به احداث مترو فرودگاه امام خمینی (ره) نیز که یکی دیگر از پروژه های فرابخشی تهران است اشاره کرد و گفت: محدوده فرودگاه امام  خمینی (ره) خارج از محدوده شهرداری تهران است اما با توافق صورت گرفته احداث مترو آن در حال انجام است چرا که انجام برخی از پروژه های خارج از محدوده شهری نیز یک ضرورت محسوب می‌شود.

وی افزود: شاید برخی تصور کنند چنین پروژه‌های فرابخشی نباید انجام شود اما این پروژه‌ها مصوبات و ضوابط قانونی خود را دارند و باید به اجرا درآیند اما در مرز جغرافیایی واقع شده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار