امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37772
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان با اشاره به اینکه تلاش‌ها بین المللی برای برگزاری نشست ژنو 2 تسریع شده، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان با اشاره به اینکه تلاش‌ها بین المللی برای برگزاری نشست ژنو 2 تسریع شده، از تلاش‌های مسکو برای احیا کانال ارتباطی بین اخضر ابراهیمی نماینده ویژه سازمان ملل با رهبران سوریه خبر داد.

این درحالی است که انتقادات اخضر ابراهیمی از مقامات دمشق در اواسط سال گذشته باعث شد تا ارتباط بین رهبران سوریه با نماینده سازمان ملل متوقف شود.

وی با انتقاد از سخنرانی بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دانشگاه دمشق، آنرا ناامید کننده توصیف کرد.

بنابراین گزارش اخضر ابراهیمی در تلاش است تا طرف‌های درگیر در سوریه اعم از دولت و مخالفان را پای میز مذاکره بیاورد ولی هر دو طرف از گفت‌وگو با یکدیگر اکراه دارند.

این روزنامه با اشاره به رایزنی‌های بین ابراهیمی با مقامات تهران، تاکید کرد که وی امیدوار است تا ایران نیز بتواند در مسیر متقاعد کردن دمشق برای پیوستن به روند گفت‌وگوها برای حل سیاسی سازمان ملل را یاری کند.

این در شرایطی است که نشست ژنو2 با ابتکار عمل جان کری و سرگئی لاوروف برای پایان بحران سوریه براساس راه حلی سیاسی و گفت‌وگوی دو طرف درگیری مطرح شده است و طی آن مسکو و واشنگتن متعهد شده‌اند که دولت و مخالفان را برای اولین بار برای گفت‌وگو با یکدیگر برای حل مشکلات متقاعد کنند.

السفیر گزارش داد که مخالفان سوری درخواست جدید آمریکا برای گفت‌وگو با نمایندگان سوریه در نشست ژنو 2 را رد کرده‌اند.

روز گذشته نیز اخضر ابراهیمی در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به اینکه جامعه جهانی برای حل بحران سوریه از طریق سیاسی توافق نظر دارد، تاکید کرد که طرفین درگیری در این کشور همچنان راه حل سیاسی را به عنوان تنها راه پایان بحران نپذیرفته‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها