امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37773
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه روز جمعه گفت میادین ترکیه به یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت»، «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه روز جمعه گفت میادین ترکیه به یک «التحریر» دیگر تبدیل نمی‌شوند.

اردوغان که در جمع حامیانش صحبت می‌کرد، گفت: امیدوارم میادین کشور ما التحریر دوم نشود. این میدان‌ها باید «رابعه‌العدویه» باشند، جایی که دموکراسی در آن حکمفرماست.

میدان «التحریر» قاهره که زمانی نماد انقلاب مصر و سرنگونی «حسنی مبارک» بود، دو ماه قبل محل تجمع مخالفان مرسی شد و نهایتا همین اعتراضات به کودتای نظامیان و برکناری مرسی منجر شد. در مقابل میدان «رابعه‌العدویه» یکی از اصلی‌ترین محل‌های تجمع حامیان مرسی و اخوان‌المسلمین است. ارتش مصر دو هفته قبل به حامیان مرسی که در این میدان و میدان «النهضه» تحصن کرده بودند، حمله کرد که در جریان آن درگیری حدود هزار نفر کشته شدند.

اردوغان در صحبت‌‌های امروز خود افزود: می‌دانم که شما در کنار برادرانتان (در مصر) هستید که بدون داشتن اسلحه کشته شدند... تمام این رخدادها را کسانی ایجاد کرده‌اند که مخالف ترکیه‌ای قدرتمند هستند.

نخست‌وزیر ترکیه در ادامه صحبت‌هایش با انتقاد از کسانی که او را دیکتاتور می‌خوانند، مدعی شد آزادی کنونی در ترکیه با آنچه در ده سال قبل بود، قابل قیاس نیست.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها