امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37787
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین شنیده‌ها از وزارت امور خارجه حاکی از آن است که قرار است مرتضی سرمدی به عنوان مشاور عالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آخرین شنیده‌ها از وزارت امور خارجه حاکی از آن است که قرار است مرتضی سرمدی به عنوان مشاور عالی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و جایگزین سید امیرمنصور برقعی قائم مقام قبلی به فعالیت مشغول شود.

برقعی نیز قرار است در سمت مشاور وزیر خارجه به فعالیت ادامه دهد.

پس از آنکه بهروز کمالوندی معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه به همراه صالحی و به عنوان سرپرست معاونت بین‌الملل سازمان انرژی اتمی از این وزارتخانه رفت، مهدی دانش‌یزدی از جمله گزینه‌های تصدی این سمت مطرح شد و اخیرا نام محمدتقی موید مدیر کل اموال، ساختمان و پشتیبانی و سفیر سابق ایران در تونس نیز به عنوان یکی از گزینه‌های مطرح تصدی معاونت اداری و مالی شنیده می‌شود.

حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه نیز در سمت خود ابقا شده است.

همچنین شنیده شده که قرار است سید عباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه به جای محمدمهدی آخوندزاده عهده‌دار معاونت امور حقوقی و بین‌المللی شود و امیرحسین زمانی‌نیا نیز به جای عراقچی به معاونت آسیا و اقیانوسیه برود.

براساس این شنیده‌ها محمدمهدی آخوندزاده کماکان نماینده ویژه ایران در امور دریای خزر خواهد بود.

اینکه علی‌اصغر خاجی معاون اروپا و آمریکا قرار است به معاونت آفریقا و عربی منتقل و عهده‌دار این سمت به جای حسین امیرعبداللهیان شود از دیگر اخباری است که این روزها در وزارت امور خارجه بر سر زبان‌هاست.

گفته‌ می‌شود مجید تخت روانچی دستیار سابق کمال خرازی و سفیر اسبق ایران در سوئیس نیز به جای علی اصغر خاجی عهده‌دار معاونت اروپا و آمریکا ‌خواهد شد.

سید عباس عراقچی سخنگوی دستگاه دیپلماسی امروز (شنبه) در اظهاراتی عنوان کرد که هنوز درباره معاونان و سخنگوی وزارت امور خارجه تصمیم‌گیری نشده و امیدواریم ظرف این هفته مشخص شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها