امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37795
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 64
فرهاد شهبازوار در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس اظهار داشت: شکایت از عباس سلیمی نمین از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهور سابق در شعبه 1059 مجتمع کارکنان ...

فرهاد شهبازوار در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس اظهار داشت: شکایت از عباس سلیمی نمین از سوی معاونت حقوقی رئیس جمهور سابق در شعبه 1059 مجتمع کارکنان دولت مطرح شد.

وی افزود: اسفندیار رحیم مشایی شاکی پرونده، موکل من را متهم به نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی کرده بود در حالی که هدف موکل من به عنوان یک مورخ از طرح مبحث باستان‌گرایی و به چالش کشیدن بخشی از تاریخچه این مبحث، روشنگری بوده است.

شهبازوار تصریح کرد: لایحه دفاعیه من در 13 صفحه تقدیم دادگاه شد و اجمال دفاعیات بنده این بود که اصل آزادی بیان در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده و افراد با رعایت شرایطی مطابق قانون اساسی در بیان نظرات خود آزاد هستند.

وکیل سلیمی نمین گفت: دادگاه بدوی موکل من را به 91 روز حبس تعزیری محکوم کرد اما در مرحله تجدیدنظر، طبق تبصره 2 ماده 22 قانون «اصلاح قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب» دادگاه تخفیفاً 91 روز حبس را به پرداخت 10 میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرده و این رأی قطعی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار