امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37800
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب اظهار داشت: در تهران 4 هزار دو چرخه داریم که تلاش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید جعفر تشکری هاشمی با بیان این مطلب اظهار داشت: در تهران 4 هزار دو چرخه داریم که تلاش می‌کنیم طی ماه‌های آتی تعداد دوچرخه‌های شهر به بیش از 14 هزار دستگاه برسد و تا پایان سال دسترسی شهروندان به دوچرخه آسان تر شود.

وی تصریح کرد: دوچرخه یک وسیله حمل و نقلی پاک است اما طی سال‌های پیش در تهران و بسیاری از شهرهای کشور به فراموشی سپرده شده بود و مدیریت شهری تهران طی سال‌های اخیر تلاش کرد دوچرخه سواری را دوباره به شهر بازگرداند.

تشکری با اشاره به اینکه ما به شهروندان پیشنهاد می‌کنیم برای سفرهای کوتاه از دوچرخه استفاده کنند ادامه داد: گاهی تصور می‌شود وقتی می‌گوییم از دوچرخه استفاده کنید منظورمان این است که شهروندان از منزل تا محل کارشان که ممکن است چندین کیلومتر باشد از دوچرخه استفاده کند، با توجه به شیب‌ها، ترافیک تهران ووجود شبکه بزرگراهی و ... برای همه مناطق استفاده از دوچرخه امکان پذیر نیست اما شهروندان می‌توانند در طی روزی وقتی را برای دوچرخه سواری اختصاص دهند و یا در مسیرهای کوتاه از این وسیله نقلیه بهره مند شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطر نشان کرد: برای سفرهای کوتاه حداکثر 5 کیلومتر بهتر است از دوچرخه استفاده شود که هم می‌تواند مفرح باشد و هم مشکل دسترسی وسیله نقلیه را حل کند.

وی از صدور کارت‌های هوشمند دوچرخه خبر دارد و گفت: شهروندان با داشتن این کارت‌ها می ‌توانند در هر خانه دوچرخه که در مسیرشان است دوچرخه بگیرند و به نزدیک‌ترین خانه دوچرخه مقصد دوچرخه را تحویل دهند .

تشکری هاشمی اظهار داشت: طی سال‌های گذشته نه دوچرخه‌ای ربوده شده و نه دوچرخه‌ای در تهران تخریب شده است و شهروندان از دوچرخه و دوچرخه سواری استقبال خوبی کرده‌اند.

انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها