امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37822
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش فارس به نقل از هافینگتون پست، بررسی برخی از اسناد افشا شده از سوی ادوارد اسنودن نشان می‌دهد که نیروهای اطلاعاتی آمریکا بدون آنکه واقعا نیازی ...

به گزارش فارس به نقل از هافینگتون پست، بررسی برخی از اسناد افشا شده از سوی ادوارد اسنودن نشان می‌دهد که نیروهای اطلاعاتی آمریکا بدون آنکه واقعا نیازی به کسب اطلاع از روابط افراد با همسر یا دوستانشان داشته باشند، صرفا از روی علاقه و هوس شخصی تلاش می‌کردند مکاتبات خصوصی و عاشقانه مردم را کنترل و مطالعه کنند.

اسناد این اقدامات غیر قانونی که طی یک دهه گذشته ادامه یافته با استفاده از برچسب LOVEINT در میان هزاران سند موجود متمایز شده است. Int در این برچسب مخفف کلمه INTELLIGENCE و LOVE است.

جدیدترین اسناد افشا شده از سوی اسنودن در این زمینه مربوط به 3000 اقدام جاسوسی در یک بازه زمانی یکساله است و ثابت می‌کند این نوع اقدامات از روی نیت و قصد قبلی و نه به صورت تصادفی و ناآگاهانه صورت گرفته است.

به دنبال انتشار این اسناد از سوی اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا بیانیه‌ای صادر و چنین تخلفاتی را بسیار نادر دانست و مدعی شد که در صورت وقوع چنین تخلفاتی تذکرات لازم به افراد قانون‌شکن داده شده است. بخش عمده این نوع جاسوسی ها به صورت بین المللی صورت گرفته و مربوط به اتباع خارجی بوده است.
انتهای پیام/آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها