امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37830
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انجمن تغذیه ایران اعلام کرد: در زمانی که جامعه دانش‌آموختگان تغذیه ایران درگیر چالش‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انجمن تغذیه ایران اعلام کرد: در زمانی که جامعه دانش‌آموختگان تغذیه ایران درگیر چالش‌های متفاوتی در زمینه‌های حرفه‌ای، صنفی و علمی خود است، انتشار خبری مبنی بر پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سروستان استان فارس کافی بود که موج گسترده‌ای از اعتراضات دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و اساتید این رشته را برانگیزد.

اقدامی که بدون شک بی‌قاعده بوده و بدون در نظر گرفتن نیازهای واقعی جامعه، اهداف سلامت و بازار کار رشته تغذیه اتخاذ شده است. ضمن اینکه کیفیت و امکانات آموزشی این دانشگاه برای تربیت کارشناسانی که وظیفه حساس کنترل سلامت افراد جامعه در حیطه تخصصی خود را دارند مورد شک و تردید است.

علاوه بر این امسال از طریق آزمون کنکور، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند، مؤسسه آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان و دانشکده علوم پزشکی شوشتر نیز به جمع 14 دانشگاه تربیت کننده کارشناسان تغذیه پیوسته‌اند.

بدین ترتیب خیل گسترده‌ای از فارغ‌التحصیلان علوم تغذیه، بدون آنکه ساز و کار مناسبی برای بکارگیری آنها در بدنه ارائه کننده خدمات بهداشتی و سلامتی در نظر گرفته شده باشد، در راه بازار کاری هستند که در حال حاضر با مشکلات و معضلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند. 

پس از انتشار خبر و وصول آن به دفتر انجمن تغذیه ایران، مجید حاجی فرجی رئیس انجمن تغذیه ایران پیگیری‌های مجدانه‌ای برای جلوگیری از پذیرش دانشجو بدون کنکور انجام داد.

به گفته وی این موضوع از طریق انجمن با هیئت بورد (ممتحنه و ارزشیابی) رشته تغذیه، معاونت آموزشی وزارت بهداشت، رؤسای گروه‌های تغذیه سراسر کشور و ریاست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در میان گذاشته شد و تمام پیگیری‌ها و اقداماتی که در حیطه اختیارات انجمن است انجام شد.

نتایج این اقدامات تا به امروز به لغو پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سروستان انجامیده است و امید است با پیگیری‌های جدی هیئت بورد و ممتحنه تغذیه که مسئولیت اصلی پیگیری مسائل آموزشی تغذیه را به عهده دارد، اقدامات شایسته بعدی نیز انجام شود.

هم زمان با اقدامات و پیگیری‌های انجمن تعذیه ایران برخی از اساتید و تعداد بسیاری از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تغذیه نیز مراتب اعتراض خود را به مراجع ذی‌ربط اعلام داشته‌اند.

همچنین محمد حسن افتخاری مدیر گروه تغذیه دانشکده بهداشت و تغذیه علوم پزشکی شیراز، سیاوش بابا جعفری رئیس انجمن تغذیه ایران شاخه فارس، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تعداد بسیار زیادی از دانش‌آموختگان تغذیه از طریق تارنمای علمی تغذیه شناسان ایران نسبت به پذیرش خارج از قاعده و بدون کنکور در رشته واکنش نشان داده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها