امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37838
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای «حریت»، «احمد داووداوغلو» وزیر خارجه ترکیه گفت که اگر سوریه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکیه‌ای «حریت»، «احمد داووداوغلو» وزیر خارجه ترکیه گفت که اگر سوریه به سازمان ملل اجازه بازرسی ندهد، باید مسئولیت حملات شیمیایی را بر عهده بگیرد.

وی در دیدار با «اما بونینو» همتای ایتالیایی خود در رم گفت: دولت سوریه در صورتی که به بازرسان سازمان ملل متحد اجازه بازرسی از حومه دمشق را ندهد، به طور ضمنی اذعان کرده که از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده است.

داووداوغلو بر لزوم اجرایی شدن راهکارهای سازمان ملل تاکید کرد.‌

وزیر خارجه ترکیه با اعلام اینکه در صورت استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی باید مجازات شود، گفت: «در صورتی که سوریه به ناظران اجازه بدهد، آنها باید گام به گام گزارش‌هایی را در این مورد آماده کنند و اگر چنین اجازه‌ای داده نشود، این یعنی دولت سوریه به طور ضمنی به این جنایت اذعان کرده است. البته به سازمان ملل بستگی دارد که چگونه این گام‌ها را بردارد.»

روز چهارشنبه اندکی بعد از ورود بازرسان سازمان ملل به سوریه، که به دعوت دولت این کشور صورت گرفت، مخالفان از حمله شیمیایی به منطقه «الغوطه» خبر دادند. مسکو می‌گوید اسنادی در دست دارد که نشان می‌دهد مخالفان دولت سوریه با هدف تحت فشار قرار دادن دولت سوریه، این حمله را انجام داده‌اند. دولت سوریه هم دست داشتن در این حمله را رد کرده است.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها