امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37847
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، پس از حوادث اخیر در مصر که منجر به سقوط دولت محمد مرسی در این کشور شد با دخالت‌های صورت گرفته از سوی ترکیه در امورداخلی ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، پس از حوادث اخیر در مصر که منجر به سقوط دولت محمد مرسی در این کشور شد با دخالت‌های صورت گرفته از سوی ترکیه در امورداخلی مصر حرف‌ها و حدیث‌های متفاوتی درباره ضرورت یا عدم ضرورت تحریم سریال‌های ترکی در این کشور منتشر شد.

این سخنان اما بالاخره روز گذشته از سوی «شکری ابوعمیره» رئیس تلویزیون رسمی مصر و عضو شورای اداری کانون سینماگران تایید شد که تحریم آثار تلویزیونی ترکی در دستور کار شبکه‌های تلویزیونی مصر به‌ویژه شبکه رسمی این کشور قرار گرفته است.

بنابر این گزارش، مدیر تلویزیون رسمی مصر همچنین اجرای پروتکل همکاری تلویزیونی بین مصر و ترکیه را تعلیق کرده و برخی بندهای آن را لغو کرده است.

وی از طریق شورایی اداری نیز خواستار بررسی تمامی بندهای این پروتکل شده و حتی از پخش یک سریال اهدایی ترکی نیز جلوگیری کرده است.

در پی تحریم سریال‌های ترکی در مصر که پس از آن با همراهی تلویزیونی فلسطین نیز همراه شد به نظر می‌رسد فرصت برای سریال‌های غیرترک و غیرعرب فراهم شده است.

این نکته را «صفوت غطاس» تهیه‌کننده مصری متذکر می‌شود و می‌گوید: امتناع شبکه‌های مصری از خرید آثار ترکی به معنای بازشدن فرصت برای فروش سریال‌های مصری نیست بلکه شبکه‌های مصری را به سوی آثار ارزان‌تر دیگری چون سریال‌های بلژیکی و ایرانی می‌برد.

بنابر این گزارش، پیش از این و با قدرت یافتن جریان‌های تندروی سلفی در مصر و به‌ویژه دردسرهایی که این گروه‌ها برای سریال‌های ایرانی چون «مریم مقدس» و «یوسف پیامبر» ایجاد کردند، شبکه‌های عربی ترجیح می‌دادند کمتر به سوی سریال‌های ایرانی بروند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها