امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37869
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، امتحانات نهایی دبیرستان‌های مصر در حالی برگزار می‌شود که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، امتحانات نهایی دبیرستان‌های مصر در حالی برگزار می‌شود که با توجه به شرایط امنیتی این کشور، نیروهای امنیتی و پلیس امنیت این امتحانات را تأمین می‌کند که بیش از 24 هزار دانش آموز دختر و پسر در آن شرکت می‌کنند.

گزارش‌هایی از وجود بمب در ساختمان نظام مهندسی قاهره

در پی ارسال پیامک‌هایی از برخی افراد به اعضای سازمان نظام مهندسی مبنی بر وجود بمب در ساختمان نظام مهندسی قاهره حالت آماده باش در این ساختمان ایجاد شده است و بعد از تخلیه ساختمان تدابیر شدید امنیتی در اطراف آن اتخاذ شده است.

پایان سفر معاون نخست وزیر بلژیک به قاهره

«دیدار ریندرز» معاون نخست وزیر بلژیک نیز بعد از پایان سفر دو روزه اش به مصر امروز فرودگاه قاهره را ترک کرد.

«نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر نیز در دیدار با همتای بلژیکی خود تحولات سیاسی مصر در چند هفته گذشته را بررسی کرده و وی را در جریان اقدامات دولت موقت قرار داده است.

فهمی با «نبیل العربی» دبیر کل اتحادیه عرب دیدار و گفت‌وگو کرد و دو طرف تحولات مصر و سوریه و مذاکرات سازش را بررسی کردند.

فهمی همچنین با همتای آمریکایی و استرالیایی خود تحولات پرونده مذاکرات سازش را بررسی کرد.

گذرگاه رفح به صورت جزئی بازگشایی شد

بعد از گذشت دو روز از بسته شدن بندر «رفح» امروز به صورت محدود تعدادی از ورودی های این گذرگاه برای عبور و مرور مردم، بازگشایی شد. این گذرگاه از هفته گذشته بعد از کشته شدن 25 سرباز ارتش در سینا مسدود شده بود.

تحریم واردات پنبه از ترکیه

یک منبع آگاه در وزارت کشاورزی مصر تأکید کرد که در پی دخالت‌های ترکیه در امور داخلی مصر این وزارت خانه واردات پنبه از ترکیه را ممنوع کرده‌‌اند و کنفرانس جنگل ها و توسعه اقتصادی را که قرار بود با حضور دو کشور در قاهره برگزار شود نیز لغو شده است.

دور تازه عملیات نیروهای امنیتی برای بازداشت رهبران اخوان

شبکه خبری اسکای نیوز نیز گزارش داد که نیروهای امنیتی عملیات‌های امنیتی گسترده‌‌ای برای بازداشت تعدادی از رهبران اخوان المسلمین را آغاز کرده و در همین راستا عملیات حمله به خانه‌های رهبران اخوان المسلمین و گروه‌های اسلامگرا به «منفلوط» در استان اسویط صورت گرفته است.

نخست وزیر مصر: آزادی مبارک ربطی به روند دموکراسی در کشور ندارد

«حازم الببلاوی» نخست وزیر مصر نیز در اشاره به آزادی مبارک تأکید کرد که این مسئله اقدامی قضائی بوده و ربطی به روند دموکراسی در کشور ندارد و مسئله حصر خانگی او برای حفظ امنیتش مطرح شده است.

وی همچنین با تأکید بر ادامه روند اجرایی نقشه راه افزود: دولت طرح‌ها و اهداف متعددی برای ایجاد امنیت در کشور دارد زیرا اقتصاد پویا بدون وجود امنیت امکان پذیر نیست و قطعا رژیم پیشین به قدرت باز نخواهد گشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها