امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 37872
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 59
سرتیپ «سعد معن» سخنگوی رسمی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، گفت: عملیات نظامی «انتقام ...

سرتیپ «سعد معن» سخنگوی رسمی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، گفت: عملیات نظامی «انتقام خون شهدا» که از ابتدای ماه آگوست جاری آغاز شده، در نتیجه احساس دولت به خطر اوضاع امنیتی جاری عراق و منطقه صورت گرفت. نیروهای مسلح عراق به علت شرایط مذکور مجبور شدند، این عملیات را در بغداد و سایر مناطقی اجرا کنند که به پناهگاهی ایمن برای تروریست‌ها تبدیل شده بودند.

وی از مشارکت نیروهای مختلف ارتش، پلیس و سایر نهادهای مربوطه در این عملیات خبر داد و با تاکید بر نقش نیروهای امنیتی و نیروی هوایی ارتش در این عملیات، یاد آور شد که همه فرزندان عراق از جمله شیعیان،‌ اهل سنت و کردها در نیروهای مسلح حضور دارند.

معن با بیان اینکه این عملیات راه را بر گروهک‌های تروریستی بسته و مانع تحقق اهداف آنها مبنی بر ایجاد هرج و مرج فراگیر در عراق می‌شود، ‌از ناکامی افراد مسلح در ورود به منطقه «خضراء» بغداد و تلاش برای کشتار روزانه مردم بیگناه خبر داد و افزود: نیروهای عراقی توانستند، در این عملیات ده‌ها انبار اسلحه و مهمات تروریست‌ها را کشف و ضبط کنند.

سخنگوی رسمی وزارت کشور عراق از موفقیت نیروهای امنیتی این کشور در کشف نامه «العاصی بن ابی بکر»، سرکرده سازمان القاعده در مصر به «ابو بکر البغدادی»، سرکرده گروهک تروریستی موسوم به «امارت اسلامی عراق و شام» در سوریه سخن گفت و افزود: العاصی در این نامه از البغدادی خواسته بود که به وی در مقابله با نیروهای امنیتی مصر و در جنگ با قبطی‌های مصر کمک کند.

وی این نامه را بیانگر حجم خطر این گروهک‌ها برشمرد و اظهار داشت: عملیات«انتقام خون شهدا» تا نابودی کامل گروهک‌های ترویستی و تحقیق اهداف مورد نظر از آن ادامه خواهد یافت و این امر با وجود مواضع و تک روی‌های برخی از سیاستمداران عراقی است که سعی در نامطلوب و ناکارآمد جلوه دادن این عملیات دارند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها